Praca w górnictwie nie kończy się jedynie na wysokiej pensji. Dodatkowo otrzymywać będziemy 13 i 14 pensję. Z pewnością będą one ratowały budżet domowy. Zatrudnienia w kopalni jest stabilne, a na emeryturę można przejść wcześniej, niż inni pracownicy etatowy. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-gornik-sprawdz-zarobki-gornika/

Praca górnika – od czego zależą zarobki?

Twoje zarobki mogą różnić się w zależności od miejsca, w którym jesteś zatrudniony. Nieco inaczej będzie to wyglądało w poszczególnych rodzajach wydobycia. Jeżeli surowiec Jest bardziej pożądany, tym więcej zarobi na nim dana kopalnia. Tym samym klient będzie skłonny zapłacić górnikom więcej. Praca ta jest to duża odpowiedzialność i narażanie zdrowia oraz życia. Zarobki górników są statystycznie wyższe, niż w przypadku innych zawodów w gospodarce. Nie bez znaczenia jest stanowisko pracy, staż, doświadczenie oraz poziom wykształcenia. Górnicy przyznają, że znacznie lepiej zarabiają się w kopalniach własności zagranicznej.

Ile jest w stanie zrobić górnik?

Portale branżowe zrobimy badania dotyczące medianę zarobków górników. Według nich przeciętnie w Polsce na takim stanowisku jesteśmy w stanie zarobić 4554 zł brutto. Wynika to z faktu, że połowa wszystkich górników zarabia kwoty znajdującej się w przedziale 3600 zł brutto, a 6045 zł brutto. Najniższą kwotę, którą zarobimy w tym zawodzie Jest 3000 zł brutto. Jest to najniższy zarobek, który czeka nas na początku kariery. Wraz z doświadczeniem oraz stażem pracy awansować możemy na lepsze stanowisko. Dzięki temu otrzymujemy lepiej płatne stanowisko. Płaca znajdująca się w okolicach 6000 zł nie jest w tym zawodzie niczym wyjątkowym. Najwięcej możemy zarobić na stanowisku kierownika robót, ponieważ tam zarobki mieszczą się w granicach 15 000 zł brutto na miesiąc. Jest to jednak ogromna odpowiedzialność oraz wymaga od nas wielu lat doświadczenia.

Zobacz też: http://www.domkw.pl/gornik-jak-wyglada-praca/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here