Obecnie jednym z cieszących się dużym uznaniem designów wnętrza jest wystrój w stylu industrialnym, który łączy w sobie surową estetykę oraz funkcjonalne materiały dekoracyjne. Najważniejszym materiałem dekoracyjnym, z którego korzysta ten styl, jest bowiem beton.

Uniwersalność elementów takich jak płyty z betonu architektonicznego sprawia, że te dekoracyjne wykończenia sprawdzą się nie tylko w designerskich loftach. Popularny beton architektoniczny posiada neutralny wyraz, dzięki czemu stanowi on doskonałą bazę do nadbudowywania kolejnych elementów. Płyty dekoracyjne mogą więc stać się inspiracją dla różnorodnych wystrojów wnętrza, które zostaną poprowadzone zgodnie z indywidualnym gustem.

Do ciekawych projektów doskonale nadaje się również beton dekoracyjny, który jest właściwie imitującym beton tynkiem mineralnym. Jego formuła została opracowana w taki sposób, aby był on łatwy w użyciu i mógł pokryć powierzchnie płyt gipsowo-kartonowych oraz podłoża cementowe i cementowo-wapienne. Wygląd surowego betonu na ścianie lub suficie pozwala stworzyć ciekawe wrażenie estetyczne i może zostać skontrastowany z białymi elementami lub żywą kolorystyką.

W projektowaniu warto jest również zwrócić uwagę na możliwości innego materiału związanego z industrialną estetyką, czyli betonu woskowanego. Inna nazwa tego produktu to beton artystyczny, ze względu na swój unikalny wzór i ręczną produkcję. Beton ten doskonale nadaje się do pokrycia podłóg w pomieszczeniach, gdzie powierzchnia narażona jest na częsty kontakt z wodą. To wykończenie podłogi jest w pełni wodoodporne, sprawdzi się więc doskonale w łazience oraz w kuchni. Warto jest przy tym zwrócić uwagę, że położenie betonu nie pociąga za sobą konieczności użycia fug, ponieważ stwarza jednolitą powierzchnię.

Wykorzystanie artykułów wykonanych ze specjalistycznego betonu lub beton imitujących wnosi świeżość do wystroju wnętrza, a w dodatku jest wysoce funkcjonalne. Nowoczesny styl industrialny umożliwia stworzenie wyjątkowo wysmakowanego wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here