Pewnie znasz tą radość, kiedy w Twoim domu niedługo zagości mały czworonogi przyjaciel. Jest to naprawdę duże szczęście. Taki piesek, to niestety nie tylko spore koszta, ale przede wszystkim obowiązki.  Piesek nie wyżyje przecież z samych przytulasków, musi mieć co jeść i gdzie spać. Kiedy Twoje mieszkanie jest odpowiednio przygotowane pod nowego członka rodziny, czas na przygotowanie wyprawki dla niego. Co powinno się w niej znaleźć? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wyprawka-dla-szczeniecia-karma-akcesoria-spacerowe/

Co kupić na początek? – jaka karma dla psiaka?

Podstawą i tym od czego powinniście zacząć jest przede wszystkim karma. Kiedy nie macie doświadczenia i nigdy wcześniej nie mieliście pupila pewnie zastanawiacie się jaką karmę wybrać? W przypadku szczeniaczka zwracajcie uwagę nie tylko na karmy z oznakowaniem „junior” czy „puppy’’. Pamiętajcie, że w.wyborze karmy najważniejszy jest jej skład. Najlepiej, żeby karma była bogata w mięso. Pies jest przecież mięsożerny!

Warto jest wspomnieć jest o oddawaniu swojego jedzenia pieskom. Bardzo często zdarza się tak, że rzucamy pupilowi coś co spadło nam na podłogę, lub zostało po obiedzie. Starajmy się takie sytuacje ograniczyć do całkowitego minimum. Im mniej szczeniak zje produktów, tym lepiej. Co do tego czy karma powinna być sucha czy mokra, wybór należy do was. Możecie kupić raz tą, raz inną i zobaczyć jaką karmę wasz pupil będzie chętniej jadł. 

Jeżeli wasz piesek jest ze schroniska to dobrze jest, aby dawać mu karmę, którą dostawał tam. Z czasem, kiedy nieco się oswobodzi możecie zacząć dawać mu inną karmę.

Piesek powinien mieć również całodobowy dostęp do miski z wodą. Dla małych psiaków na początek dobrze jest zaopatrzyć się w miskę ceramiczną. Będzie ona nieco cięższe od tej plastikowej, a w rezultacie wasz piesek nie będzie jej przenosił czy też nią rzucał.

Wyprawka dla szczeniaczka – co na spacer?

Z pieskiem bardzo często będzie trzeba spacerować. Szczególnie kiedy jest mały, ponieważ wtedy często będzie się załatwiał. Kupując smycz stawiaj na to, żeby była ona jak najdłuższa. Może być to opcja dwumetrowa.  W ten sposób bardzo szybko nauczysz swojego psa, że aby dostał się tam gdzie chce, wystarczy mocniej pociągnąć za smycz. Po czasie będzie można zauważyć, że pies sam będzie prowadził podczas spaceru i nie będzie to już dla was uciążliwe.  

Zobacz też: http://www.singate.pl/jakie-zawody-sa-najbardziej-oplacalne-praca-bez-studiow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here