Oświetlenie jest ważnym elementem każdego budynku i jego otoczenia. W mieszkaniu, biurze czy salonie pełni nie tylko funkcję praktyczną. Jest nią rzucanie odpowiedniego strumienia światła. Innego do pracy, innego do spotkań towarzyskich, a innego do relaksu i odpoczynku. W takich miejscach źródła światła i oprawy to również elementy dekoracyjne. Warto o tym pamiętać planując zakup oświetlenia.

Oświetlenie w domu

Warto zajrzeć do ofert sklepów internetowych jak https://inergia.pl/ i przyjrzeć się obecnym trendom. Co możesz tam znaleźć? Przede wszystkim różnego rodzaju lampy na żarówki o różnych wielkościach gwintów. Dostępne są żarówki dekoracyjne oraz energooszczędne różnej mocy i barwy: białej ciepłej, zimnej. Występują takie modele, w których można zmieniać kolory za pomocą pilota.

W ofercie występują też lampy ze wbudowanym elementem świecącym w technologii ledowej, który jest niewymienny. Gwarantuje jednak długą żywotność. Są również oprawy dostosowane do szczególnych warunków: wodoszczelne do łazienki czy wzmocnione techniczne, które przydadzą się w kotłowni albo warsztacie.

Taśmy LED

Nowoczesnym i eleganckim akcesorium oświetleniowym są taśmy ledowe i profile montażowe. Można z nich tworzyć oświetlenie w dowolnym kształcie i rozmiarze, a także o wymaganym natężeniu światła. Taśmy ledowe mogą być też o różnej barwie światła białego oraz kolorowe RGB. Są wyposażone w czujniki ruchu lub zdalnie sterowanie pilotem. Można je zastosować w każdym pomieszczeniu od łazienki po sypialnię.

Oświetlenie w ogrodzie

Sklepy oferują nie tylko źródła światła do domu. Również podwórze powinno być odpowiednio oświetlone. Gwarantuje to poczucie bezpieczeństwa po zmroku oraz możliwość przebywania na zewnątrz, chociaż by odpoczywając w altance w ciepły letni wieczór. Można więc kupić lampy zewnętrzne wodoszczelne na podjazd, do ogrodu albo altanki. A także słupy oświetleniowe – latarnie oraz wodoodporne naświetlacze ledowe z czujnikiem ruchu, oraz bez niego. Dobrze dobrane oświetlenie w budynku i na zewnątrz gwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here