Schody to nie tylko element łączenia dwóch kondygnacji, ale to też część wystroju wnętrza. Schody powinny być dopasowane do pomieszczenia, wykonane z solidnych materiałów, które dobrze współgrają z resztą pomieszczeń. Najczęściej schody wykonuje się z metalu oraz z drewna — to ponadczasowe materiały, są wszechstronne oraz uniwersalne. Sklep ze schodami będzie idealnym miejscem do znalezienia inspiracji.

Schody do wnętrz — metal i drewno

Projekt schodów musi być dopasowany do wystroju pomieszczeń. W niektórych wnętrzach lepiej sprawdzą się klasyczne, drewniane stopnie z metalową barierką. Takie rozwiązanie jest bardzo klasyczne i ponadczasowe. Drewno jest wytrzymałe i przytulne, dobrze komponuje się z chłodnym metalem. Do surowych wnętrz loftowych zaleca się proste aranżacje, dlatego świetnie sprawdzą się schody ażurowe. Sklep ze schodami oferuje szeroki wybór drewna, dzięki temu udaje się wybrać kolor schodów oraz ich wzór. Schody mogą znajdować się w pobliżu ściany lub na środku pomieszczenia. Kiedy zlokalizowane są w centrum aranżacji — warto zadbać o to, aby były bardzo dekoracyjne oraz designerskie. Taki efekt można uzyskać, jeśli dobierze się ich kształt oraz materiał, z jakiego zostaną wykonane. W sklepie ze schodami dostępne są gotowe projekty oraz wyjątkowe pomysły, które można odtworzyć w swoim wnętrzu.

Schody do przytulnych, klasycznych wnętrz

Schody we wnętrzach klasycznych usytuowane są zwykle przy ścianach. Są zazwyczaj wykonane z drewna, a odpowiednia szerokość projektu sprawia, że schody są masywne, ale też solidne. Kolor schodów może być dobrany do stolarki okiennej oraz do koloru podłogi. Drewno może być ciemne, jasne, z wysokim połyskiem i z szerokimi stopniami, a to wszystko dostępne jest w sklepie ze schodami. W aranżacji schodów w klasycznych wnętrzach dużą rolę odgrywają też barierki oraz balustrady. W takim pomieszczeniu imponująco wygląda drewno, ale też metal. Drewno i metal może być klasycznym, ale też nowoczesnym połączeniem, wszystko zależy od pozostałych elementów wystroju.

Kiedy postawić na kręcone schody?

Sklep ze schodami to miejsce pełne inspiracji, gdzie można zobaczyć poskręcane, designerskie schody. Gdzie pasuje takie rozwiązanie? Przede wszystkim do wnętrz minimalistycznych, do mieszkań z niewielkim poddaszem lub z antresolą. Schody nie zajmują wiele miejsca, są nietuzinkowym, efektownym rozwiązaniem. W niektórych wnętrzach spiralne schody muszą zostać zrobione na wymiar, w sklepie ze schodami zwykle można złożyć zamówienia na niestandardowy produkt, idealnie dopasowany do wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here