Ławka to ważny mebel w naszym ogrodzie. Dzięki niej możemy spędzać czas na zewnątrz i cieszyć się piękną, letnią pogodą.  Dlatego istotna jest odpowiednia konserwacja ławek, by mogły nam służyć przez lata.

Ławka ogrodowa dla każdego

Aby ławka była w pełni funkcjonalna, musi mieć odpowiednie wymiary. Zbyt małe meble nie będą bowiem funkcjonalne. Dlatego zadbajmy o to, by ławka miała około 180 cm długości. Przy takich wymiarach zdołają na niej usiąść swobodnie co najmniej trzy-cztery osoby. Zwróćmy także uwagę na wysokość siedziska oraz oparcia. Powinno ono znajdować się na wysokości ok. czterdziestu centymetrów nad podłożem. Oparcie zaś powinno mieć ok. pięćdziesięciu centymetrów. Takie wskazówki są konsekwencją budowy naszego ciała.

Typy ławek ogrodowych

Obecnie producenci ławek oferują rozmaite ich typy. Znajdziemy wersje betonowe, paletowe, jednak najpopularniejsze wciąż se te wykonane z drewna i metalu. Te pierwsze, dzięki swemu naturalnemu pochodzeniu, idealnie pasują do ogrodów, dlatego tak chętnie są wybierane. Dużym plusem jest ich wysoka wytrzymałość oraz estetyczny wygląd. Do ich produkcji najczęściej wybiera się drewno bukowe, sosnowe, świerkowe, a nawet modrzew. Jego obróbka również może być rozmaita – od delikatnych po grubo ciosane nogi. Decydując się na tego typu ławkę pamiętajmy tylko o odpowiedniej impregnacji i malowaniu. Regularne wykonywanie tych dwóch czynności pozwoli korzystać z nich przez wiele lat. Metal natomiast to także trwałe ławki pasujące do nowoczesnych ogrodów, ale nie tylko. Wszystko dzięki minimalistycznemu wyglądowi. Na rynku są dostępne wersje aluminiowe oraz stalowe. Oparcie i siedzisko są zazwyczaj wykończone estetyczną siateczką, która dodaje meblowi uroku. Producenci dbają też o to, by do klientów trafiły ławki pokryte substancją antykorozyjną. Jest to zazwyczaj cynk, ale można także spotkać ławki oksydowane, czy chromowane. Jeśli kupimy ławkę i zorientujemy się, że nie jest ona zabezpieczona przed korozją, koniecznie udajmy się do sklepu po środek antykorozyjny.

Szczeble do ławek PCV sposobem na renowacje mebli

Ławki ogrodowe, jak każda inna rzecz, z czasem ulega zniszczeniu. Drewniane elementy próchnieją i zaburzają stabilność mebla. Takie przypadki nie oznaczają jednak, że musimy wymienić ławkę na nową. Z pomocą przychodzą producenci tworzyw sztucznych, którzy oferują szczeble do ławek PCV. Produkty te nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale także będą pasować do każdej ławki. Są odporne na czynniki zewnętrzne, a  także nie ulegają złamaniom. Możemy je również pomalować na dowolny kolor. Ich montaż także nie będzie czymś trudnym. Wszystko zaprojektowano tak, by odbywało się w intuicyjny sposób. Dzięki takim elementom możemy wydłużyć żywotność naszej ławki i oszczędzić pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here