Jak rozpoznać narożnik lewy od prawego?

Rozróżnienie narożnika lewego od prawego wydaje się dość trudne, jednak tak właściwie jest niezwykle proste. Wyobraźmy sobie, iż przed nami stoi narożnik – z której strony narożnika jest więcej, z lewej czy z prawej? Gdy wydłużona część (szezlong) znajduje się z lewej strony, mamy przed sobą narożnik lewy, gdy z prawej – narożnik prawy. Poniżej zamieszczam ilustrację poglądową, żebyście mogli się upewnić że wszystko dobrze zrozumieliście. A jak to wygląda w przypadku narożników U-kształtnych? Wyróżniamy tutaj stronę narożnika właśnie w tenże sam sposób – ustawiamy się na wprost narożnika oraz patrzymy z jakiej strony narożnika jest więcej. Gdy po lewej mamy dłuższy szezlong oraz znacznie zabudowane oparcie, mamy przed sobą narożnik lewy, gdy po prawej – prawy.

Wymiary narożnika tapicerowanego do salonu: L-kształtny czy U-kształtny?

Przy doborze odpowiedniego typu narożnika tapicerowanego  do salonu trzeba bezwzględnie wziąć pod uwagę wygląd oraz rozmiar narożnika. Zwróćmy uwagę na długość głównej kanapy i szezlongu oraz zobaczmy czy w zaplanowanym miejscu zmieści się narożnik o takich rozmiarach. Warto zostawić sobie parę centymetrów zapasu – zdarza się, iż zapominamy o wzięciu pod uwagę takich czynników jak listwa przy ścianie, jaka nie pozwoli przybliżyć sofy do końca oraz gdy kupujemy meble na styk, możemy mieć potem kłopot. Gdy chodzi o kształt, to narożniki tapicerowane do salonu L-kształtne (z jednym szezlongiem) dostępne są w wielu wymiarach oraz kształtach, więc łatwo odnajdziemy wśród nich typy pasujące również do mniejszych, jak i większych mieszkań. Gdy chodzi o narożniki U-kształtne (z dwoma szezlongami) to są to typy o zazwyczaj znacznie większych rozmiarach. Narożnik tego rodzaju sprawdzi się więc tylko w mieszkaniach lub domach, w jakich mamy wystarczająco dużo przestrzeni.

Kształty narożnika do salonu: na jakie rozmiary zwrócić uwagę?

Na co jeszcze zwrócić uwagę prócz długości oraz szerokości mebla? Oczywiście na wielkość oraz szerokość siedziska i wielkość oparcia. Narożnik do salonu ma być naszym doskonałym meblem wypoczynkowym, więc wszelkie jego kształty winnym być do nas dopasowane. Gdy jesteśmy wysocy wybierajmy większe typy, gdy niżsi odpowiednio mniejsze – żebyśmy następnie nie siedzieli na kanapie z podkulonymi nogami czy też stopami wiszącymi w powietrzu.

narożniki do salonu

Funkcja spania w narożnikach tapicerowanych do salonu

A propos wymiarów jest również jedna sprawa na jaką należałoby zwrócić uwagę – rozmiary powierzchni spania, gdy zdecydujemy się na narożnik z funkcją spania. To zwłaszcza istotna sprawa, gdy narożnik do salonu ma nam służyć za codzienne miejsce do spania. W wypadku zwykłego noclegu dwóch osób, wygodna szerokość powierzchni łóżka zaczyna się od około 140 cm. Na mniejszym łóżku spokojnie da się przespać parę nocy, ale na dalszą metę niewielka szerokość łóżka może stać się męcząca. Gdy narożnik do salonu ma być wyłącznie okazjonalnym miejscem do noclegu, dwóm osobom spokojnie starczy szerokość blisko 120 cm, i nawet parę centymetrów mniej. W kwestii narożników tapicerowanych do salonu z funkcją spania, prócz rozmiarów miejsca do spania wspomnianych w poprzednim akapicie, należy wziąć pod uwagę także poszczególny element – systemy składania sof.

Jakie obicie dobrać na tapicerowany narożnik do salonu?

Wspomnieliśmy już o tym jak odróżnić narożnik lewy od prawego, na jakie rozmiary oraz wymiary zwrócić uwagę i opowiedzieliśmy kilka słów o funkcjach spania. Co jeszcze nam zostaje z fachowych elementów doboru narożników do salonu? Oczywiście rodzaj obicia. Jest to sprawa niezwykle dyskusyjna – swoich zwolenników mają zarówno ekoskóra, jak i dzianiny tapicerskie. Wśród korzyści ekoskóry możemy wymienić estetyczny wygląd, możliwość oczyszczania oraz większą wytrzymałość na plamy, do minusów z kolei należą łatwość uszkodzeń (należy uważać na pazury domowych pupili) i wrażenie chłodu przy zetknięciu z ekoskórą. Tkaniny tapicerskie prezentują się nieco bardziej klasycznie oraz są przyjemne w dotyku. Wygoda ich czyszczenia zależy od typu tkaniny, nie da się ukryć jednakże, iż na tkaninie łatwiej o trudne do wyeliminowania plamy. Wyjściem jest jednak dobór dobrej barwy, na jakiej mniej będzie widać zabrudzenia. A gdy chodzi o dylemat tkanina czy ekoskóra, warto zwrócić uwagę na ciekawe propozycje łączące oba owe materiały. Ostateczna decyzja czy dobrać ekoskórę czy tkaninę jest tak naprawdę niezwykle indywidualna oraz każdy winien dobrać typ pokrycia do swoich potrzeb. Oprócz narożników warto zastanowić się nad zakupem innych mebli. Zestawy mebli tapicerowanych do salonu znajdziecie w sklepie meblowym – https://www.las-mebli.pl/zestawy-tapicerowane-38/.

Więcej dowiesz się tutaj: https://kominki.ratur.com.pl/

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here