Sprawdzony wykonawca instalacji CO i wod-kan – jak go wybrać?

0
1032

Wybór sprawdzonego i do tego rzetelnego wykonawcy instalacji grzewczych czy wodno-kanalizacyjnych zawsze dostarcza pewnych trudności. Jak sprawdzić wiarygodność firmy i upewnić się, że w naszym domu czy budynku przedsiębiorstwa przeprowadzi montaż tak istotnej instalacji bez żadnych błędów? Gdzie szukać opinii o takich realizatorach i na co zwrócić uwagę?

Ważne cechy sprawdzonych wykonawców instalacji grzewczych

Wśród podstawowych cech wyróżniających rzetelnych instalatorów wymieniamy: duże doświadczenie w branży (tu warto sprawdzić czy urządzenia sanitarne i grzewcze montują od roku czy może ich firma istnieje na rynku już kilka czy nawet kilkanaście lat?), podpisywanie umowy na zakres prac, jakie zostaną przez nich wykonane, wystawianie faktur oraz gwarancji zarówno na produkty do instalacji systemu, jak i samą usługę jego montażu.

Sprawdzenie wykonawcy dobrze jest podzielić na dwa etapy. Pierwszym będzie analiza strony internetowej takiej firmy, na przykładzie renomowanego w Opolu wykonawcy https://sklep.jarbud.opole.pl/ – przeglądamy stronę główną, szukamy informacji o firmie, danych kontaktowych, możliwości porozmawiania z konsultantem oraz sprawdzamy czy firma rzeczywiście istnieje wiele lat (można to zrobić poprzez CEIDG). Drugi etap to z kolei poczytanie opinii, jakie firmie wystawiają w internecie jej poprzedni klienci. Na ich podstawie można się naprawdę wiele dowiedzieć o uczciwości instalatora.

Jak uzyskać dobrą cenę na montaż?

Po wybraniu fachowców, którzy zainstalują nam urządzenia sanitarne i grzewcze tak, jak tego oczekujemy, warto również ponegocjować cenę usługi. Przy większych zleceniach u większości firm istnieje możliwość uzyskania rabatów, lub można je dostać za polecenie przedsiębiorcy np. sąsiadom. Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, by wybrana instalacja (to już doradzi realizator!) jest ekologiczna i ekonomiczna. Nowoczesne rozwiązania czy udział w programie Czyste Powietrze mogą tu znacznie obniżyć koszty późniejszej eksploatacji takiego systemu grzewczego czy wodno-kanalizacyjnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here