Niewielka liczba specjalistów w zakresie dekarstwa stanowi poważny problem w naszej rodzimej branży budowlanej. Podobna sytuacja panuje na całym Starym Kontynencie. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż znacznie mniej osób decyduje się kształcić w tym kierunku. Niemniej jednak ci, którzy wybiorą taką ścieżkę kariery, mogą liczyć na naprawdę intratny biznes. Jest jednak jeden element tego zawodu, który może odstraszać. Szczególnie jeśli ktoś bierze pod uwagę możliwość pracy na własny rachunek. Chodzi oczywiście o zakupie odpowiedniego sprzętu. Profesjonalne urządzenia, takie jak windy dekarskie, które są nieocenioną pomocą w trakcie transportowania materiałów na dach – to spora inwestycja. Jeśli więc planujesz się z tym zmierzyć, koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem.

Używany nie znaczy gorszy

Postawienie na sprzęt z drugiej ręki to jedna z lepszych form oszczędności. Szczególnie na początku działalności. Kluczowym elementem w całym tym procesie jest jednak to, aby transakcji dokonywać jedynie w sprawdzonych źródłach. Tylko wtedy mamy szansę mieć pewność, że sprzęt, który ostatecznie nabędziemy będzie nam służył długi i działał bez zarzutu. Choć z założenia używany sprzęt jest tańszy niż ten fabrycznie nowy, nie należy oczekiwać, że osoba, która sprzedaje urządzenie w dobrym stanie odda go za bezcen. Dobrze o tym pamiętać i nie mieć nierealnych oczekiwań.

A może leasing?

Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają wystarczającej ilości gotówki, mogą pomyśleć nad leasingiem. Tego typu opcja finansowania jest, w przypadku podmiotów gospodarczych bardzo popularna. Jej największym atutem jest fakt, iż comiesiesiecznie koszy związane z koniecznością opłacania rat można odliczyć od koszyków prowadzenia działalności. Dodatkowo, istotną przewagą leasingu jest to, że nie powoduje on obniżenia zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Jeśli więc zdecydujemy się na ten rodzaj finansowania, warto mieć jedynie na uwadze fakt, że leasingodawca może wymagać od nas pewnego wkładu własnego.

Zawnioskuj o kredyt

Profesjonalny sprzęt, szczególnie w pracy dekarza, jest niezbędnym elementem codziennej pracy. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Szczególnie, iż najczęściej pozwala on na wykonanie niektórych czynności znacznie szybciej i, co równie istotne, dużo bezpieczniej. Dlatego marząc o założeniu własnego biznesu dekarskiego koniecznie weź pod uwagę opcję zaopatrzenie się w takie urządzenia i maszyny jak chociażby platformy robocze, wciągarki budowlane czy windy zębatkowe. Jeżeli w danym momencie nie dysponujesz odpowiednią gotówką, nic straconego. Pomyśl o opcji kredytowania zakupu sprzętu. Jeśli bank pozytywnie rozpatrzy twój wniosek, niemal od ręki otrzymasz zupełnie nowy sprzęt, gotowy do użytku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here