Rolety to system osłonowy przeznaczony do montażu na oknach, wykorzystywany zarówno w przypadku pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych. Głównym celem stosowania rolet jest chęć ograniczenia ilości światła wpadającego do wnętrza pomieszczeń, a przez to obniżenia poziomu ich nasłonecznienia. Ponadto, rolety mogą pełnić dodatkowe funkcje, między innymi zapewniać bezpieczeństwo (w przypadku rolet antywłamaniowych), stanowić element dekoracji wnętrza lub pomagać w izolacji termicznej.

Rolety można podzielić na dwa główne rodzaje – według miejsca ich montażu, rozróżniamy rolety przeznaczone do montażu od strony wewnętrznej oraz rolety montowane od zewnątrz. Te ostatnie cechuje zdecydowanie większa odporność na czynniki atmosferyczne i szkodliwe warunki. Ponadto, wyróżnia się także rolety instalowane bezinwazyjnie, mocowane za pomocą specjalnych zaczepów.

Atrakcyjne rozwiązanie – rolety typu dzień noc

Rolety wewnętrzne to rozwiązanie stosowane przede wszystkim przez osoby, którym zależy na estetycznej aranżacji wnętrz. Rolety montowane w ten sposób pozwalają na swobodną manipulację ich ułożeniem, a przez to, na pełną kontrolę nad ilością wpadającego do środka światła. Ponadto, rolety wewnętrzne występują w wielu wariacjach kolorystycznych, co pozwala na ich dobór zgodnie z indywidualnymi preferencjami lub dopasowanie do stylu pomieszczenia, w którym się znajdą.

Szczególną popularnością zaczynają cieszyć się rolety typu dzień noc, produkowane i dystrybuowane między innymi przez polską firmę Karnix. System prowadzenia użyty w tego typu roletach obsługuje dwa pasy materiału, którymi można swobodnie manipulować. Dzięki temu, mamy możliwość precyzyjnego doboru ilości światła przechodzącej przez materiał rolety i wpadającej do wnętrza pomieszczenia. Rolety typu dzień noc wyposażone są w standardowy system żyłek, który pomaga w ich utrzymaniu bezpośrednio przy powierzchni okna, niezależnie od tego, czy jest otwarte, uchylone lub zamknięte.

Rolety dzień noc są przeznaczone do montażu bezinwazyjnego – do ich instalacji nie jest konieczne wiercenie otworów we framugach lub ścianach. Montaż polega jedynie na nałożeniu zawieszek bezpośrednio na ramę okna. Zastosowany w tego typu roletach mechanizm dwuczęściowego wieszaka pasuje do każdego typu witryn, niezależnie od rozmiarów, obecności wywietrzników lub innych nietypowych cech okna. Do regulacji ułożenia materiału przeznaczony jest uniwersalny, dwustronny mechanizm łańcuszkowy, pracujący płynnie dzięki zastosowaniu ruchomej głowicy.

Karnix – zaufany dostawca rolet

Karnix to firma obecna od prawie 30 lat na polskim rynku – obecnie jest jednym z głównych w naszym kraju dostawców systemów osłonowych na okna. Na asortyment firmy składa się przeszło 600 różnego typu rolet, o różnym typie montażu, rozmiarze i przeznaczeniu. W ofercie znajdziemy mini rolety, rolety dachowe, rolety kasetowe, rolety wolnowiszące, rolety rzymskie oraz plisy. 

Dostępne rolety występują w różnych wersjach kolorystycznych różniących się intensywnością barwy oraz ilością i typem zastosowanego barwnika. Dzięki temu, w ofercie Karnix znajdziemy zarówno rolety przeznaczone do całkowitego zaciemniania wnętrz, jak i rozpraszające światło w jasnych, perłowo-pastelowych odcieniach. Z pełną ofertą firmy Karnix zapoznasz się na stronie internetowej: www.karnix.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here