Podłogi trójwarstwowe

0
2420

Urządzając mieszkanie jednym z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych decyzji jest zakup odpowiedniej podłogi. Sklepy z materiałami budowlanymi oraz sklepy z podłogami i dywanami posiadają niezwykle bogatą ofertę drewnianych desek oraz paneli podłogowych, w wielu wersjach kolorystycznych. Dla najbardziej wymagających klientów powstały podłogi trójwarstwowe. Tego typu podłogi łączą w sobie wiele korzystnych właściwości, między innymi niwelują efekt pracy drewna, z powodzeniem mogą być stosowane przy zróżnicowanych wariantach ocieplenia, oraz doskonale nadają się do natychmiastowego użytku po położeniu gdyż są wykończone fabrycznie.

Zalety podłóg trójwarstwowych to także brak tworzenia się nieestetycznych szczelin, brak rozsychania i skrzypienia. Istotne jest z jakiego gatunku drzewa wykonane zostały poszczególne warstwy. Najlepiej gdy wierzchnia warstwa zbudowana jest z drewna europejskiego, lub egzotycznego, a środkowa i spodnia z drzewa iglastego. Przy zakupie należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Zastosowana krzyżowa konstrukcja trzech warstw zapewnia między nimi równowagę, znosi naprężania i ogranicza tworzenie się szczelin. Taka technologia pozostawia także odpowiednią przestrzeń, potrzebną na mikroruchy drewna.

Podłoga 3-warstwowa ze sklepu http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/podloga-3-warstwowa nie przyciąga kurzu oraz jonizuje powietrze. Ponad to tłumi niepożądane dźwięki, jest przyjemniejsza w dotyku i cieplejsza niż panele wykonane z imitacji drzewa. Dodatkowo deski podłogowe trójwarstwowe bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Tego typu podłogi są także niezwykle łatwe i szybkie w montażu, gdyż nie wymagają szlifowania, cyklinowania czy malowania.

Warto zdecydować się na zakup podłóg od znanych i sprawdzonych producentów, aby mieć gwarancję najwyższej jakości, odporności i niezawodności nawet przez bardzo długi okres czasu. Deski wykonane z drzewa dobrego gatunku z całą pewnością będą także dużo odporniejsze na wilgoć i wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, jak uderzenia czy zarysowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here