Dzięki odpowiedniej termoizolacji jesteśmy w stanie utrzymać optymalną temperaturę w całym domu. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na ocieplanie stropodachu. Chcesz do nich dołączyć? Przeczytaj poniższy artykuł!
Na czym polega ocieplanie stropodachu?
Ocieplanie stropodachu to proces polegający na dołożeniu warstwy izolatu do stropu nad ostatnią kondygnacją budynku. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego granulat wełny lub celulozy. Do izolacji cieplnej stropów i stropodachów wentylowanych stosuje się watę szklaną lub wełnę skalną. Wełna to świetne rozwiązanie, ponieważ dobrze zatrzymuje ciepło, absorbuje hałasy oraz jest odporna na korozję i szkodniki. Do tego nie wymaga konserwacji i nie zatrzymuje wilgoci. Wartym wykorzystania materiałem jest jeszcze celuloza. Proces jej pozyskiwania jest przyjazny dla środowiska, dlatego sprawdzi się ona u wszystkich osób, które chcą żyć ekologicznie.
Jeśli chodzi o metodę docieplania, najmniej inwazyjne jest wdmuchiwanie. Jak sama nazwa wskazuje, polega na wdmuchaniu granulatu za pomocą specjalnego urządzenia. To szybki proces, który nie wymaga opuszczania domu na czas prac. Do wykonania ocieplania stropodachu metodą wdmuchiwania warto zatrudnić specjalistów.
Kto wykonuje ocieplanie stropodachu?
Na rynku działa wiele firm, które zajmują się ocieplaniem stropodachów. W zależności od terenu, stopnia skomplikowania prac i użytych materiałów, koszt zlecenia będzie inny. Wybierając usługodawcę warto więc dokładnie sprawdzić, na jakiej podstawie ustalana jest wycena. Istotne znaczenie ma również sprzęt, jakim dysponuje i doświadczenie. Fachowcy tacy jak https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/ dbają o to, by na ich stronie internetowej dostępne były najważniejsze informacje, pomagające zweryfikować stosowane rozwiązania. Możesz też skonsultować się z usługodawcą, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Pamiętaj, że ocieplanie stropodachu wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy znaleźć specjalistę, który poda wycenę adekwatną do zakresu wykonywanych prac.