Antyki to przedmioty, które posiadają dłuższą historię oraz wartość zabytkową, historyczną, estetyczną lub materialną. Do antyków zalicza się rzeczy, które mają zazwyczaj co najmniej 100 lat. W ich przypadku sprawdza się zasada, że im starsze, tym bardziej atrakcyjne. Decyzja o zakupie antyków może być umotywowana różnymi względami. Niektórzy po prostu gustują w przedmiotach wykonanych w innej epoce, inni traktują takie zakupy jako sposób lokaty kapitału.

Meble i wyposażenie domu

Współczesne meble tworzone są najczęściej z myślą o maksymalizacji funkcjonalności i prostym wyglądzie. W minionych czasach, zdecydowanie bardziej przykładano się do produkcji mebli. Zazwyczaj wykonywano je ręcznie z najwyższej jakości materiałów. Dlatego kosztowały fortunę, ale przetrwały do czasów obecnych i spokojnie posłużą jeszcze kilku kolejnym pokoleniom. Rokaj, najlepiej zaopatrzony sklep z antykami, oferuje całe zestawy mebli, jak również pojedyncze egzemplarze. W opcji są:

  • biblioteki antyczne,
  • sekretery i sekretarzyki antyczne,
  • stare kredensy i szafy antyczne,
  • serwantki i witryny antyczne,
  • komody antyczne,
  • sofy i szezlongi antyczne,
  • toaletki i biurka antyczne,
  • stoły i stoliki antyczne,
  • fotele antyki i stylowe krzesła.

Stanowią idealne wyposażenie rezydencji oraz mieszkań w zabytkowych kamienicach. Eleganckie rzeźbienia i oryginalne przeszklenia dodają wnętrzom charakteru i niepowtarzalnego klimatu. Są jedyne w swoim rodzaju. Tak samo jak oferowane przez sklep wyposażenie.

Uzupełnieniem dla mebli są zjawiskowe stare lustra (w tym złote lustra kryształowe, konsole antyczne z lustrami), stylowe oświetlenie (np. żyrandole, kandelabry, kinkiety), stare kominki i zegary. Na uwagę zasługują także starożytne naczynia ceramiczne. Na ścianie w salonie lub w gabinecie rewelacyjnie prezentują się stare obrazy. Sklep posiada bogatą kolekcję malarstwa portretowego i rodzajowego. Wśród nich znajdują się dzieła europejskie i polskie, które namalowano w XVI wieku lub później.

Mała architektura

Antyki z powodzeniem nadają się także do dekoracji ogrodu. Stanowią o prestiżu właścicieli i miejsca. Dlatego często stawia się je zarówno w ogrodach prywatnych willi, jak i hoteli, pałacyków, uzdrowisk, ośrodków spa, pól golfowych, klubów biznesowych. Sklep Rokaj proponuje unikalną architekturę ogrodową, przy czym w sprzedaży są zarówno niewielkie, jak i gigantyczne eksponaty.

Sprzedawca oferuje niezwykłe fontanny przyścienne lub wolnostojące oraz rzeźby. Większość z nich to oryginały, ale można tu także nabyć atrakcyjne repliki w marmurze. Co istotne, po uzgodnieniu firma zapewnia profesjonalny montaż oraz serwis i przeglądy.

Biżuteria i starodruki

Antyki występują także w wersji mini, co oczywiście wcale nie deprecjonuje ich wartości. Zakup starej biżuterii i starych książek to sprawdzony projekt inwestycyjny. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i są łatwiejsze w przechowywaniu.

Katalog produktów sklepu Rokaj obejmuje, między innymi: kamee i gemmy, pierścionki, kolie i naszyjniki, broszki, bransoletki, biżuterię z diamentami, biżuterię z bursztynem, biżuterię art deco, biżuterię secesyjną, repliki biżuterii historycznej. Każdy z antyków posiada certyfikat autentyczności i gwarancję legalności pochodzenia. Oferowane antyki można zobaczyć na stronie internetowej sklepu, jak również osobiście w warszawskich Jankach oraz Targówku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here