Czy warto inwestować w nieruchomości w górach? – to pytanie zadaje sobie wielu inwestorów, zarówno tych mniej doświadczonych, jak i tych, którzy mogą pochwalić się imponujących portfolio nieruchomości. Postanowiliśmy to sprawdzić. Oto rezultat naszej analizy. Zapraszamy do lektury!

Całoroczne zainteresowanie klientów

Jedną z głównych cech nieruchomości w Beskidzie Śląskim i innych polskich obszarów górskich jest tzw. całoroczne zainteresowanie klientów. Mamy tutaj na myśli nie tylko klientów którzy chcą kupić lub wynająć nieruchomość, ale również klientów, którzy chcą skorzystać z możliwości krótkoterminowego najmu. Sezon trwa tu cały rok – to największy atut nieruchomości położonych w górach.

Nabywając zatem np. dom w Szczyrku, możemy nie tylko podnająć go przedsiębiorcy, który poprowadzi w nim np.  sklep z pamiątkami, ale również możemy samodzielnie wynajmować pokoje, a w międzyczasie publikować oferty o chęci sprzedaży niniejszej nieruchomości.

Można zatem mówić o klasycznym dochodzie pasywnym.

Rosnący popyt = rosnąca cena nieruchomości

Rosnący popyt na nieruchomości w górach przy jednoczesnym naturalnym ograniczeniu liczby nieruchomości (gruntu) sprawia, że ceny nieruchomości stale rosną i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał szybko zmienić się. Myśląc o długoterminowej inwestycji, zakup nieruchomości może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dobre zabezpieczenie kredytu

Doświadczony inwestor wie, że przy zaciąganiu kredytu, koniecznym jest jego odpowiednie zabezpieczenie. W tym przypadku nieruchomość w górach wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem.

Posiadanie mieszkania w Żywcu – znanej, turystycznej miejscowości położonej w Beskidzie Żywieckim, powinno działać na korzyść kredytobiorcy. W przypadku jego niewypłacalności, bank nie powinien mieć większego problemu z odzyskaniem należności, co z pewnością zostanie uwzględnione przez analityka kredytowego.

Niski poziom ryzyka inwestycyjnego

Wspomniany rosnący popyt oraz stale rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że inwestycja w nieruchomości w górach charakteryzuje się niskim poziomem ryzyka. Choć inwestycja w nieruchomości wymaga większego zaangażowania finansowego, to jak pokazuje historia, zwrot nie jest zależny od tak wielu czynników, jak to jest w przypadku inwestycji w złoto, biżuterię, waluty obce czy bitcoiny.

Kapitałochłonność i dłuższy okres zwrotu z inwestycji

Inwestycja w nieruchomości w górach wymaga posiadania większego kapitału oraz często (ale nie zawsze) wiąże się z niską płynnością finansową, czyli dłuższym okresem zwrotu z inwestycji. Jednak oba te czynniki mogą zostać zniwelowane do minimum dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnego biura nieruchomości.

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości?

Szukając np. biura nieruchomości w Beskidzie Śląskim, warto w wyszukiwarce wpisać frazę: „biuro nieruchomości Bielsko­”. Po przeanalizowaniu stron różnych agencji nieruchomości pod kątem:

  • długości istnienia na rynku nieruchomości,
  • doświadczenia oraz
  • profesjonalizmu pod kątem prezentacji ogłoszeń,

warto skontaktować się z wybranymi i porozmawiać o planach inwestycyjnych na żywo lub przez telefon. Można również skrócić czas wyboru biura i zdecydować się na powszechnie polecane biuro nieruchomości. W przypadku wspomnianego wcześniej Beskidu Śląskiego, warto skontaktować się z licencjonowanym biurem działającym pod marką Józef Kufel Nieruchomości.

Z jego agentami można skontaktować się telefonicznie, poprzez e-mail i osobiście:

  • biuro nieruchomości w Żywcu:

– tel: 601 996 588

– e-mail: biuro@jkn.com.pl

– al. Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

  • biuro nieruchomości w Bielsku-Białej:

– tel: 500 014 236

– e-mail: biuro.bielsko@jkn.com.pl

– ul. Cyniarska  22A, 43-300 Bielsko-Biała

Dobre biuro nieruchomości pozwoli zaoszczędzić dużo czasu i energii potrzebnej na znalezienie odpowiedniej nieruchomości oraz dopięcie wszelkich kwestii formalnych. „Czas to pieniądz i warto gospodarować nim mądrze” – dobrze wiedzą to wszyscy inwestorzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here