W pracy możemy mieć dużo problemów. Jednym z nich mogą być natrętni współpracownicy, nasze trudności związane z wykonywaniem pracy lub na przykład zły szef. Jeżeli ten ostatni przykład dotyczy ciebie, to nic się nie martw. To, że Twój szef nie jest zawsze uśmiechnięty od ucha do ucha nie oznacza, że wszystko stracone. Oto rady dotyczące tego, co możesz zrobić, aby współpraca była o wiele lepsza. Nie trzymaj się rady, że zawsze możesz przecież zmienić pracę. Staraj się spojrzeć na problem z innej perspektywy. W jaki sposób poprawić się z szefem? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/zly-szef/

Zły szef – instrukcja obsługi

Prawda jest taka, że nie mamy żadnego wpływu na zachowanie naszego szefa. Kiedy szef popełni błąd, najłatwiej jest wieszać na nim psy oraz przeklinać w myślach. Obgadywanie go za plecami razem ze współpracownikami również nie jest dobrym rozwiązaniem.

Słyszę – jak postępować?

Wyżej wymienione sposoby daleko nas nie doprowadzą. Przecież jest to przecież jest to nasz szef, Anię współpracownik. Relacje oraz nieporozumienie prędzej czy później Zemszczę się na tobie. Co więc zrobić? Możesz postarać się, aby wszystko z twojej strony przebiegało delikatnie. Alison Green stwierdza, że ,, zamiast wściekać się na jakiś aspekt szefa, o wiele bardziej produktywne jest zrozumieniem, że jego styl pracy może się nie zmienić radykalnie. Lepiej znaleźć w tym kontekście Sposób na efektywną pracę. Innymi słowy, Musisz nauczyć się zarządzać sytuacją”. 

Chodzi mniej więcej o współpracy z przełożonym dla dobra przedsiębiorstwa oraz własnej korzyści. My zyskamy bowiem mniejszy stres. Dzięki temu będziemy bardziej szczęśliwi. Oto wskazówki jak wykorzystać to, nad czym mamy kontrolę oraz poradzić sobie ze złym nastawieniem szefa.

Wskazówki – jak przetrwać ze „złym szefem”?

Porozmawiaj regularnie o rzeczach ważnych. Podobnie tak jak twój przełożony Ma jasną wizję, tego co powinieneś robić oraz osiągnąć, tymczasem Dla ciebie może coś być niejasne. Ustal więc system komunikacji między tobą a twoim przełożonym oraz Weź sobie odpowiedzialność za jego komunikację. Upewnij się, że masz łączność z przełożonym. Oznacza to, że docierasz do niego za pomocą maili, telefonu czy też osobiście.

Dopilnuj, aby docierały do niego twoje pytania odcinek a także oczekuj odpowiedzi zwrotnej. Jeżeli szef nie odpowiada, postaraj się zrobić to ponownie. Nie bierz jego relacji do siebie. Przede wszystkim ważne jest to, aby być gruboskórnym.

Poświęci jak najwięcej czasu na rozmowę z szefem. Przede wszystkim na samym początku budowanie relacji. Oczywiście należy rozpoznać styl komunikacji szefa oraz dopasować się pod niego.

Pamiętaj, że twój okropny szef, też jest człowiekiem. Ma on swoje lepsze oraz gorsze dni. Powinniśmy to uszanować. Czasami wpadki z życia osobistego mogą mieć na niego ogromny wpływ w pracy. Bardzo podobnie ma każdy z nas. Starajmy się jednak zachować w takiej sytuacji ludzko i po prostu odpuścić.

Zobacz też: http://www.domkw.pl/mikrorachunek-podatkowy-czym-jest-oraz-kogo-dotyczy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here