Jest wiele wyjątkowych oraz niepowtarzalnych stylów, w jakich tworzone są meble. Jednym z nich są meble indyjskie zwane również kolonialnymi. Meble indyjskie świetnie nadają się do umeblowania domu, mieszkania, biura a także są ciekawym pomysłem na urządzenie hotelu, pensjonatu oraz restauracji. Drewno użyte do wykonania tego rodzaju mebli pochodzi z egzotycznych miejsc na świecie i zawdzięczamy mu naturalne piękno oraz niepowtarzalny wygląd. Drewno to jest wyjątkowe, ponieważ żaden jego fragment nie jest taki sam pod względem słojów oraz koloru.

Meble indyjskie oferują do wyboru trzy style:

Styl klasyczny kolonialny

Meble indyjskieMeble w tym stylu tworzone są z drzew, których nie można spotkać w Europie, takich jak:mahoń, palisander czy też drzewo różane dlatego są one symbolem luksusu. Meble te kojarzą się z egzotyką co sprawia, że ożywiają wnętrze w którym się znajduj do tego nadają się do każdego stylu mieszkań: klasycznego oraz nowoczesnego. Charakteryzują je piękne, unikalne wzory, najczęściej wykonane są z ciemnego drewna. Cechują się wytrzymałością na uszkodzenia co sprawia, że świetnie sprawdzają się w domach gdzie są dzieci.

Styl antyczny shabby chic

To meble o jasnych, pastelowych barwach opisywane jako typowo kobiece. Wyróżniają się one różnymi przetarciami oraz prześwitującymi warstwami innych kolorów, licznymi przecierkami, obtarciami, spękaniami oraz niedomalowaniami mebla. Inną cechą są także efektowne kształty oraz ozdobne cokoły a także nogi w kształcie esów lub o zaokrąglonym kształcie.

Styl modernistyczny LOFT

Charakteryzuje się surowością oraz łatwością łączenie się z innymi stylami. Ich cechą jest także minimalizm kształtu oraz elementów dekoracyjnych. Meble te wykonywane są z różnego typu materiałów, którymi często są materiały recyklingowe lub takie, które specjalnie poddane zostały postarzeniu. Drewniane meble zostają specjalnie porysowane i mają na sobie ślady starej niestartej farby lub innych uszkodzeń. Takiej samej procedurze poddawane są metalowe elementy danego mebla.

Meble indyjskie dzięki swoim stylom potrafią sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i każdy z nich na pewno znajdzie coś dla siebie wśród licznych kolorów oraz kształtów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here