Budowa własnego domu wymaga wiele poświęceń. Oczywiście, również tych finansowych. Zazwyczaj zakup nieruchomości poprzedza kilka miesięcy, a nawet lat zaciskania pasa. Jednak kiedy już przychodzi do urządzania nowego lokum, nie warto oszczędzać. Nie chodzi tu o bzdurne wydawanie więcej, jednak o inwestowanie w produkty lepszej jakości. Przykładowo, jeśli kupujemy wyposażenie, warto zainwestować w meble drewniane.

Meble drewniane

Nie ulega wątpliwości, że są one znacznie droższe, niż te wykonane z płyty MDF, jednak posiadają sporo przewag. Przede wszystkim jest to fakt, że są one są solidniej wykonane. Meble drewniane wystarczą nam na długie lata, dlatego właśnie warto wybrać ponadczasowe modele. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar. Niemal w każdym mieście znaleźć można stolarza, który przygotuje dla nas projekt szaf, stolików czy krzeseł. O meble drewniane należy odpowiednio dbać. Takie z płyty MDF można czyścić w zasadzie wszystkim. Można użyć do nich drażniących detergentów czy szorstkiej szmatki.

Meble drewniane natomiast najlepiej czyścić przy pomocy zwilżonej miękkiej szmatki wykonanej z mikrofibry

Meble drewnianeTego typu meble nie powinny mieć kontaktu z żadnym drażniącym detergentem. Absolutnie nie należy używać do nich żadnych mocnych sprayów czy ściereczek nawilżających do czyszczenia powierzchni. Meble drewniane powinny być myte wyłącznie wodą. Można co jakiś czas do miseczki z wodą dodać kilka łyżeczek octu lub ulubionego olejku zapachowego. Meble drewniane co kilka lat powinny zostać odświeżone na przykład olejem do drewna. Warto stosować się dokładnie do tego co producent pisze na puszcze takiego produktu.

Niestosowanie się do zaleceń może spowodować nieodwracalne zniszczenie mebla. Niestety meble drewniane nie nadają się do każdego pomieszczenia. Na przykład w łazience znacznie lepiej zastosować meble z płyty ponieważ nie przyjmuje ona wilgoci. Również w kuchni blaty powinny być wykonane raczej z czegoś co mniej chłonie wodę i zapachy. Meble drewniane wymagają sporego zaangażowania dlatego osoby mające mniej czasu powinny pomyśleć nad oddaniem ich co jakiś czas do renowacji. Nie ulega wątpliwości, że wyglądają one pięknie w każdej odsłonie i praktycznie każdym wnętrzu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here