Każdy z nas posiada w domu meble, ponieważ są nam one potrzebne do przechowywania różnych rzeczy. Nie da się ukryć, że służą nam one latami, a jednak wszyscy lubimy otaczać się ładnymi i zarazem modnymi rzeczami. W ostatnim czasie pewniakiem wśród mebli wydają się być białe meble, które przez swój kolor i elegancję nigdy nie wychodzą z mody. Dodatkową ich zaletą jest to, że idealnie wpisują się w aktualny trend minimalizmu. Jednak nie wszyscy posiadają białe meble i nie każdy może sobie pozwolić na ich natychmiastową zmianę. Co zrobić, aby mieć ponadczasowe meble i nie wydać fortuny?

Białe meble – Renowacja

Białe meble - RenowacjaIdealnym rozwiązaniem są oferowane na rynku farby renowacyjne do mebli (np. V33), które odświeżą nasze stare meble, a zarazem całe pomieszczenie. Renowacja mebli taką farba może wydawać się skomplikowana, lecz wcale taka nie jest. Tak naprawdę wystarczą nam: wałek, kuweta malarska, środek do odtłuszczenia powierzchni mebla, odpowiednia ilość farby, pędzel, ewentualnie folia do zabezpieczenia przed zabrudzeniami oraz papier ścierny. Na początku myjemy dokładnie mebel, osuszamy powierzchnię (ewentualnie ścieramy lekko papierem ściernym) i odtłuszczamy. Po odtłuszczeniu możemy rozpocząć malowanie. Należy nałożyć co najmniej dwie warstwy farby, jednak w przypadku kolorów jaskrawych lub ciemnych może być konieczne nałożenie trzeciej warstwy. Po równomiernym i dokładnym pomalowaniu mebla należy odczekać do wyschnięcia pierwszej warstwy (czas schnięcia jest podany na opakowaniu). Gdy farba wyschnie, możemy nałożyć drugą warstwę. Po wyschnięciu drugiej warstwy, jeżeli jesteśmy zadowoleni z efektu, meble są gotowe. Jeśli efekt nas nie zadowala możemy pomalować meble jeszcze raz. Przez pewien czas po pomalowaniu mebli należy postępować z nimi ostrożnie, ponieważ nasz nowy kolor wyposażenia domu może ulec uszkodzeniu. Po tym czasie można w pełni cieszyć się odświeżonymi meblami.

Aby posiadać ponadczasowe i modne meble nie trzeba wydawać fortuny, a jedynie poświęcić trochę czasu i sprawić, by nasze stare meble zyskały nowe życie. Jeśli chcemy posiadać białe meble, które będą dodawały pomieszczeniu elegancji, warto stać się na pewien okres malarzem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here