Łóżeczko dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

0
1534

Nie ma większej radości dla rodzica jak zdrowe i szczęśliwe dziecko. Małymi rzeczami można zbudować zaufanie i wdzięczność naszej pociechy. Czy odpowiednio dopasowane łóżeczko może być dowodem miłości rodzica?

Zdrowy sen i prawidłowy rozwój dziecka są fundamentami, o które należy odpowiednio zadbać. Miejsce, w którym odpoczywa dziecko powinno być odpowiednio przygotowane i przystosowane do jego potrzeb. Może wydawać się, że przygotowanie spania dla potomka, to sprawa banalna. Tak, jeśli mamy już doświadczenie w tej kwestii i sprawdzone wzorce. Z kolei, gdy jest to nasz debiut, to nie musi być takie oczywiste. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie. Jakie cechy powinno mieć łóżeczko dla dziecka?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

To aspekt, który przy zakupie powinien być priorytetem. Dlatego ważne są materiały wykorzystane do budowy łóżeczka. Optymalnym rozwiązaniem jest konstrukcja drewniana, która jest bardziej przyjazna dla dziecka i otoczenia.

Nie bez znaczenia jest pokrycie, którym pomalowano spanie. Tylko certyfikowane farby wodne zapewniają bezpieczeństwo i niwelują ryzyko wdychania szkodliwych oparów. Niewłaściwe substancje kryjące narażają zdrowie, a nawet życie dziecka!

Wygoda i bezpieczeństwo

Łóżeczka dla dzieci posiadające sylikonowe nakładki na krawędzie dodatkowo chronią dziecko przed uderzeniem. Jest to przydatne rozwiązanie dla maluchów, które stawiają swoje pierwsze kroki.

Dla zdrowego snu poleca się wybór twardszych materacy. Ogranicza to wiele niebezpieczeństw zwłaszcza tych dotyczących uduszenia, ale także skrzywienia kręgosłupa. To istotne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju najmłodszych.

Praktyczne zastosowania

Przydatną funkcją jest możliwość poziomowania wysokości posłania. Niemowlę znajdzie się na najwyższej kondygnacji, co ułatwia jego wyciąganie i odkładanie. Z kolei najniższa platforma dedykowana jest dla dzieci starszych, które same siedzą lub stoją.

Dobrym rozwiązaniem jest możliwość przerobienia łóżeczka na tapczanik. Dzięki temu oszczędzamy nerwy związane z adaptacją dziecka do nowego spania i pieniądze.

Estetyka nie jest bez znaczenia

Obecnie wiele pokoików dziecięcych wygląda niczym z bajki. Rodzice tworzą swoim pociechom barwne krainy, w których te poznają otaczający świat. Odpowiednio dobrane meble i dodatki tworzą niesamowite scenerie.

Producenci prześcigają się w tworzeniu wymyślnych konstrukcji mebli, ale także bawią się kolorami i odcieniami. Często powstają piękne grafiki znanych postaci z kreskówek, które subtelnie umieszczone na łóżeczku czy komodzie zmieniają charakter pomieszczenia. Nadają mu bardziej dziecięcy, a przez to przyjazny klimat. W takich warunkach sen jest znacznie przyjemniejszy.

Wybór łóżeczka dla dzieci może być prosty, o ile zostaną spełnione podstawowe założenia. Tworzywa, z których wykonany jest  mebel oraz wszelkie dodatki podnoszące bezpieczeństwo mają fundamentalne znaczenie. Wygoda oraz praktyczne zastosowania jak poziomowanie czy przerobienie spania na tapczanik są bardzo pożądane. Na koniec pozostają kwestie estetyczne, które nadają charakter pomieszczeniu. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here