Lampa HPS – gdzie, jak i po co?

0
1567

Niektóre narzędzia wykorzystywane przy hodowli lub uprawie roślin, bywają naprawdę interesujące. Oczywiście ciężko przestawić wszystkie, lecz mamy nadzieję, że dziś dokładnie opowiemy Wam o najpopularniejszym i często najdroższym (również podczas eksploatacji) elemencie asortymentu. Jest nim oczywiście lampa HPS, która ma imitować światło. Dzięki niej możemy bez obaw hodować nasze rośliny w growboxach lub specjalnie przystosowanych pomieszczeniach.

Ile kosztuje taka lampa HPS? Jak ją użytkować i przygotować do eksploatacji? Ile kosztuje wysokiej klasy urządzenie i jak wybrać odpowiednią moc? Spieszymy z odpowiedziami na wszystkie pytania. Dzięki nim Wasze uprawy będą dużo bardziej profesjonalne, a różnice zauważalne już w pierwszych dniach eksploatacji.

Po co growbox lub pomieszczenie przystosowane do hodowli?

Jeśli chcesz spróbować uprawy w growboxie, pierwszą i najważniejszą rzeczą będzie sam namiot. Oczywiście w sieci znajdziemy wiele instrukcji, jak taką konstrukcję wykonać samodzielnie, lecz ich nie są wcale tak duże, by nie skorzystać z oferty – zwłaszcza, że ciężko będzie samodzielnie skonstruować odpowiednią wentylację i rozmieszczenie poszczególnych elementów, np. wentylatorów, czy chociażby oświetlenia. Kupując gotowego i profesjonalnie zaprojektowanego growboxa, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów, dlatego jest to sprawdzona inwestycja. W końcu poszczególne elementy, do których zaliczyć można między innymi lampy HPS i tak musisz dokupić oddzielnie. Tylko przy gotowym produkcie, otrzymujesz przygotowane miejsce do umieszczenia i zabezpieczenia ich w odpowiedni sposób.

Jaka lampa HPS będzie najlepsza?

Ciężko jest jednoznacznie określić, który model będzie najlepszy, ponieważ każdy ma inne oczekiwania. Jeżeli posiadasz niewielki namiot o małej powierzchni, nie może zamontować w nim takich produktów jak lampa HPS 600 lub nawet 1000 W. Po pierwsze, rośliny i tak nie wykorzystają tak dużego potencjału, więc bez sensu montować tak mocne lampy. Po drugie pobierają one bardzo dużą ilość energii elektrycznej, więc zmarnowany potencjał bardzo mocno odbije się na naszych finansach. Po trzecie dają one bardzo dużo ciepła, więc ciężko będzie znaleźć wystarczający system chłodzący, który poskromi tak dużą różnicę.

Jak widać, wykorzystując ofertę z renomowanych sklepów, wcale nie będzie tak trudno zebrać niezbędny asortyment. Wystarczy gotowy growbox, wentylatory i lampa HPS. Z takim zestawem możesz zabrać się za swoją pierwszą domową uprawę w naprawdę profesjonalnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here