Zadbaj o zdrowy sen i jak najlepszy wypoczynek – wybierz poduszki z naturalnym wypełnieniem, czyli z pierzem albo puchem. Wyjaśniamy, jakie mają zalety i przewagi nad syntetykami.

Od wypełnienia i kształtu poduszki w dużym stopniu zależy komfort snu. W sprzedaży są poduszki z wypełnieniem naturalnym – jak pierze, puch i półpuch (ew. len, gryka, łuski prosa itd.) – oraz syntetycznym – jak włókna poliestrowe lub akrylowe, lateks, pianka termoelastyczna itp. Nieodpowiednio dobrana poduszka może doprowadzić do bólu karku czy ramion, a także nasilać te dolegliwości.

Poduszki z pierzem lub puchem należą do tekstyliów naturalnych, dlatego też cieszą się dużą popularnością. Jeśli planujesz zakup nowej pościeli albo wymianę jej poszczególnych elementów, np. poduszek, przekonaj się, dlaczego warto wybierać naturalne wypełnienie.

Poduszka puchowa – warta swojej ceny

Od wielu lat popularne są poduszki wypełnione naturalnym pierzem i puchem. Są bardzo ciepłe, miękkie, przyjemne w dotyku i zapewniają odpowiedni komfort podczas wypoczynku lub snu. Co równie ważne, świetnie odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Najbardziej cenione, ale dość drogie, są poduszki puchowe z piór dorosłych gęsi, ew. kaczek i kur. Puch to najdelikatniejszy surowiec i ma właściwości zapewniające wysoki komfort. Znakomicie utrzymuje ciepło i absorbuje wilgoć, zapewnia odpowiednią izolację cieplną. Jest też lekki, przewiewny i zdecydowanie wygrywa z syntetykami.

Poduszki z pierza – tańsza alternatywa

Poduszki z pierza wypełnione są piórami, które zapewniają im odpowiednią sprężystość i zapewniają wysoki komfort snu. Kołdry i poduszki z pierzem dostosowują temperaturę do naszego ciała, dzięki czemu jest nam ciepło w zimie, a latem się nie przegrzewamy.

Jeśli szukasz wyrobów naturalnych w przystępnej cenie, będą dobrym rozwiązaniem. Mają też atrakcyjną ceną, dzięki której są tym chętniej wybierane. Pierze ma słabsze parametry grzewcze niż puch. Jest mniej sprężyste, ale też przyjemne w dotyku i miękkie. Jako wypełnienie poduszek sprawdzi się i zapewni podparcie dla szyi.

Wypełnienie mieszane – dobry kompromis?

Kompromisem między nimi może też być poduszka z wypełnieniem mieszanym – puchem i pierzem. Ma nieco gorsze właściwości, ale przystępniejszą cenę i również jest warta rozważenia. Popularne jest wypełnienie 50% puchu oraz tyle samo pierza, które utrzymuje elastyczność i stanowi dobry kompromis.

[Głosów:32    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here