Wiele materiałów podczas budowy domu kupujemy z zapasem i potem jest problem, co z nimi zrobić. Do tej grupy należą bloczki ogrodzeniowe i wiele osób sprzedaje je potem za niższą cenę. Jednak czy warto? A może lepiej je wykorzystać do innych rzeczy w ogrodzie?

Plusy wykorzystania bloczków ogrodzeniowych w ogrodzie

Ogromnym atutem wykorzystania pozostałych bloczków ogrodzeniowych jest idealne dopasowanie kolorystyczne z ogrodzeniem. Wykonanie zabudowy ogrodu będzie stanowiło spójną całość, co wygląda nowocześnie i elegancko. Dodatkowo pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ bardzo często pomysły na wykorzystanie bloczków rodzą się dopiero w momencie, kiedy nie mamy co z nimi zrobić, a sprzedać za pół ceny szkoda.

Pomysły na wykorzystanie bloczków ogrodzeniowych

Bloczki ogrodzeniowe idealnie nadają się do wykonania altanki ogrodowej, kwietników czy wybudowania murowanego grilla. Po co inwestować w drogie grille ze sklepów, skoro można samemu wykonać coś znacznie lepszego? Taki grill można dopasować do własnych potrzeb, uwzględniając ilość potrzebnego miejsca, wielkość rusztu czy miejsca do przygotowania potraw i trzymania przyrządów do grillowania lub przypraw.

Świetnym pomysłem może być także zrobienie specjalnych pomieszczeń ogrodowych z bloczków ogrodzeniowych. Mogą to być miejsca na trzymanie koszy na śmieci – po co mają stać widoczne przy bramie, skoro można je estetycznie zasłonić? 

Często latem zostawiamy rower lub motocykl pod domem, a jak wiadomo – okazja czyni złodzieja. Dlatego świetnym pomysłem jest wykonanie z bloczków ogrodzeniowych schowka koło domu. Możemy tam ukryć rower, motocykl czy narzędzia. 

Z bloczków ogrodzeniowych można wybudować minibar, czyli ladę ze stolikiem do przygotowywania potraw. Jest to ciekawe rozwiązanie i na pewno lepsze niż plastikowe meble ogrodowe, które trzeba chować na zimę czy zabezpieczać przed złymi warunkami atmosferycznymi.

Mała waga mebli ogrodowych stanowi często problem, a wybudowana lada i stół z bloczków ogrodzeniowych jest w pełni bezpieczna, stabilna i nie potrzebuje specjalnego chowania i zabezpieczania na zimę.

Bloczki ogrodowe można także wykorzystać jako pojedynczą warstwę oddzielającą różne przestrzenie – na przykład kwietnik, trawnik, basen czy podjazd dla samochodów. Zapewni to estetyczny podział ogrodu na sekcje, które będą współgrały z otoczeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here