Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w dorosłym życiu. Nasz artykuł został przygotowany specjalnie z myślą o osobach stojących przed wyborem mieszkania. Przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania warto zapoznać się z naszymi wskazówkami sporządzonymi przez https://domardevelopment.pl/.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Elementy, na które należy zwrócić uwagę, aby dokonać wymarzonego zakupu to:

  • Rozkład i metraż mieszkania. Powinieneś mieć wizję tego, jakiej wielkości powinno być mieszkanie, odpowiedni rozkład pomieszczeń zapewni swobodę domownikom.
  • Dzielnica, w której znajduje się lokal. Warto zapoznać się z lokalizacją, w której będziemy mieszkać, odległość z domu do pracy, szkoły i przedszkoli bywa kluczowym elementem przy szukaniu lokum. Istotne okazuje się również zagospodarowanie terenu na osiedlu, szczególnie dla posiadaczy dzieci oraz czworonogów.

(Sprawdź pewne inwestycje – https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/)

  • W obecnych czasach najczęściej poruszamy się własnymi pojazdami, dobrze więc w pobliżu mieszkania posiadać parking.
  • Piwnica może być użytkowana na wiele sposobów, może stać się siłownią, pralnią bądź zwyczajną przechowalnią.
  • Balkon lub loggia jest urozmaiceniem mieszkania, może stać się miejscem służącym do wypoczynku.
  • Cena nieruchomości oraz zasoby finansowe kupującego. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy dostosować cenę nieruchomości do wielkości oszczędności oraz zdolności kredytowej.
  • Pochodzenie z rynku wtórnego bądź od dewelopera.

Na co uważać przy zakupie mieszkania?

Przed zakupem mieszkania koniecznie trzeba sprawdzić jego stan prawny. Wiele cennych informacji możesz uzyskać z wypisu z księgi wieczystej, powinieneś także poprosić właściciela o zaświadczenie o braku zaległości czynszowych. Pomocne może być również zweryfikowanie, czy do mieszkania mają prawo osoby trzecie. Aktualny właściciel powinien zobligować się do wymeldowania wszystkich lokatorów przed podpisaniem aktu notarialnego. Zazwyczaj sprzedający wymaga wpłacenia zaliczki bądź zadatku na poczet przyszłej transakcji. W takiej sytuacji musisz być świadomy, że jeżeli nie dojdzie do transakcji, twój zadatek przepada.

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Po wstępnym wybraniu interesującej nieruchomości, nadchodzi czas na sprawdzenie warunków proponowanych przez dewelopera. Powinieneś sprawdzić doświadczenie dewelopera, obejrzeć jego wcześniejsze realizacje oraz zweryfikować stan prawny jego działalności. Zaletą współpracy z deweloperem jest niewątpliwie możliwość udziału w planowaniu rozkładu pomieszczeń i funkcjonalności mieszkania. Decydując się na zakup lokalu od dewelopera, należy szczegółowo zweryfikować stan prawny nieruchomości. Deweloperzy oferują mieszkania w stanie surowym, dlatego kupujący przed wprowadzeniem muszą wygospodarować czas na ostateczne wykończenie oraz urządzenie pomieszczeń. Stan deweloperski oznacza, że lokal jest otynkowany, posiada wylewkę podłogową, centralne ogrzewanie, drzwi zewnętrzne oraz balkonowe, a także okna z parapetami. Przy rozpoczęciu prac we własnym zakresie koniecznie sprawdź, co obejmuje gwarancja dewelopera w zakresie wykonanych przez niego prac. Podczas odbioru mieszkania trzeba sprawdzić jakość wykończenia mieszkania i rodzaj wykorzystanych materiałów, ponieważ każda wada powinna być odnotowana w protokole i poprawiona przez dewelopera.

Decyzja o zakupie mieszkania powinna być odpowiedzialna i w pełni przemyślana. Zakup własnego lokum jest kosztowną inwestycją na długie lata, warto więc aby była przeanalizowana pod każdym możliwym aspektem. Inwestycje w nieruchomości zawsze są dobrym sposobem na zabezpieczenie przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here