By pobór wody w nowo powstałym domu jednorodzinnym, odbywał się bez przeszkód i zakłóceń konieczna jest instalacja wodna, doposażona w kilka istotnych, elementów, których zadaniem jest nie tylko transport wody po pomieszczeniach ujętych w projekcie, ale i monitorowanie jej przepływu i kontrolowanie ciśnienia. Sprawdź, w co wyposażona jest instalacja wodna i gdzie kupić armaturę wodociągową.

Dobry projekt instalacji wodociągowej to podstawa

Każdy projekt domu wyposażony jest w kompletny schemat instalacji sanitarnej (służącej do odprowadzania zanieczyszczeń i wody deszczowej) oraz wodociągowej zewnętrznej i wewnętrznej. Bez sprawnie działającej instalacji wod-kan budynek nie ma szans zostać dopuszczonym do użytku. Jednocześnie obie instalacje należy podłączyć do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ważne, by przed finalną akceptacją projektu wybrać sposób podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ma to wpływ na późniejszy dobór armatury wodociągowej.

Armatura wodociągowa: o czym należy pamiętać?

Na podstawowe wyposażenie instalacji wodnej składają się takie elementy jak: rury, których funkcją jest rozprowadzenie wody po budynku, łączki i kształtki, które są wewnętrznym, dodatkowym doposażeniem przewodów, armatura wodociągowa- pomiarowa w postaci wodomierza (najczęściej w przypadku budownictwa jednorodzinnego stosuje się wodomierz jednostrumieniowy, suchobieżny) oraz armatura wodociągowa-regulacyjna, na którą składają się zawór kulowy oraz zawór odcinający wodę. Ten ostatni jest szczególnie ważny: nie tylko pełni funkcję bezpieczeństwa, ale przydaje się w trakcie prac konserwacyjnych w obrębie całej instalacji. Pamiętajmy, by montując instalację wodociągową, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku(do przyłącza wodociągowego) używać elementów sprawdzonych producentów, wykonanych z wysokiej jakości i trwałych materiałów. Profesjonalny osprzęt do armatury wodociągowej znajdziemy na stronie polskiego producenta https://www.anwod.com.pl/. 

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here