Marzy ci się łazienka w stylu retro? W takim razie zastanów się, do jakiej epoki chcesz nawiązać, dobierz armaturę, dekoracje i… grzejnik. Na rynku jest dostępne wiele produktów, które oprócz ogrzewania pomieszczenia, mogą nadać mu odpowiedni klimat. Prócz dużej ilości ciekawych kształtów, które bardzo dobrze wpisują się w nostalgiczną estetykę retro, wybrać też możesz stosowną formę pokrycia. Jeśli chodzi o typowy grzejnik łazienkowy, najczęściej wybiera się chrom, jako warstwę wierzchnią, czy jednak sprawdzi się to w tym wypadku?
Grzejnik łazienkowy – chrom w stylu industrialnym
Styl industrialny w łazience to jedna z odmian stylu retro, nawiązująca do estetyki Stanów Zjednoczonych lat 60. Pomieszczenia utrzymane są w klimacie starych fabryk i hal produkcyjnych. To może nie brzmieć, jak dobry pomysł na stylową łazienkę, jednak wbrew pozorom eksperymenty z industrialnymi dekoracjami dają bardzo ciekawy efekt wizualny. Chrom na grzejniku łazienkowym w tym wypadku bardzo dobrze się prezentuje. Zwłaszcza kiedy płyty grzewcze mają kształt rur fabrycznych. Łazienka udekorowana w ten sposób pozwala przenieść się chociaż na czas kąpieli do bardzo ciekawego okresu w amerykańskiej historii.
Grzejnik łazienkowy – chrom czy stary mosiądz?
Chociaż grzejnik łazienkowy chromowany świetnie wygląda w większości łazienek stylizowanych na retro, jest jeszcze jeden rodzaj pokrycia, który w tej stylizacji wygląda bardzo dobrze. Chodzi o stary mosiądz. Lekko przybrudzony, złotawy kolor faktycznie nasuwa od razu skojarzenia z dawnymi czasami. W łazience w stylu królewskim grzejnik pokryty starym mosiądzem nie będzie miał sobie równych. Jednak na przykład w klasycznej czarno-białej łazience, srebrny kolor grzejnika chromowanego lepiej uzupełni estetykę wnętrza. Przykładowe aranżacje znajdziesz tutaj https://imers.pl/grzejniki-chromowane/. Przede wszystkim warto też pamiętać, aby pokrycie grzejnika dobrze komponowało się z resztą armatury łazienkowej oraz dekoracji. Jeśli stawiasz na złote lustra i zdobienia, wybierz mosiężny grzejnik łazienkowy, a jeśli wyposażenie ma raczej srebrny czy metaliczny kolor, zdecyduj się na chrom.