Dywan shaggy, to po prostu dywan z długim, przyjemnym włosiem. Już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, głównie dlatego, że jest to bardzo praktycznie rozwiązanie, które na dodatek świetnie zdobi każde pomieszczenie. Co jeszcze warto wiedzieć o dywanie shaggy?

Jakie są rodzaje dywanów shaggy?

Obecnie na rynku różnorodność dywanów jest tak ogromna, że nie wiadomo co wybrać. Dywany typu shaggy również występują w różnych rodzajach, są to:

  • modele jednolite gęste – wyróżniają się dłuższym oraz znacznie gęstszym włosiem, którego długość jest równa. Są niesamowicie miękkie, ale też sporo ważą. Ich powierzchnia jest niezwykle gładka i przyjemna w dotyku, dlatego świetnie się po nich chodzi na bosaka.
  • modele jednolite gładkie- posiadają również dłuższe włosie, ale krótsze niż w modelu powyżej opisanym. Długość jest równa, ale za to włosie rzadsze.
  • modele z efektem 3D – w przypadku tego rodzaju włosie jest dłuższe i gęste, ale jego długość jest różnorodna. W ten sposób można uzyskać wzór ‚a’la’ płaskorzeźba.

Jakie są zalety dywanów shaggy?

Dywan shaggy posiada wiele zalet, dzięki temu jest tak chętnie wybierany. Jakie dokładnie korzyści płyną z jego wyboru?

Niesamowita miękkość – to jego główna zaleta. Przez to wybierany jest do pomieszczeń, w których komfort i wygoda jest kluczowa, na przykład do pokoju dziecięcego, sypialni lub salonu. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zazwyczaj chodzimy boso. Postawienie stopy na mięciutkim i ciepłym dywaniku, nie ma nic przyjemniejszego.

Ocieplenie wnętrza – oprócz walorów estetycznych, dywan shaggy wyróżnia się również swoją praktycznością. Przez to, że jest dość gruby w świetny sposób izoluje podłogę. Taki dywan rozłożony na parkiecie, panelach, lub kafelkach sprawia, że nasza podłoga przestaje być taka straszna, a chodzenie po niej to czysta przyjemność.

Wyciszenie wnętrza – dywan shaggy równie świetnie izoluje dźwięki. Żaden inny dywan nie jest w stanie tak skuteczni wyciszyć pomieszczenia. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do mieszkań, które znajdują się w bloku mieszkalnym.

Trwałość – to kolejna bardzo istotna zaleta dywanu shaggy. Aby uatrakcyjnić jego wygląd, który pogorszył się w trakcie użytkowania, wystarczy przejechać po nim kilka razy odkurzaczem. Włosie od razu się uniesie, a nasz dywan będzie jak nowy.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/do-jakich-wnetrz-pasuje-dywan-shaggy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here