Kiedy decydujemy się na wybudowanie własnego domu, starannie sprawdzamy nasze możliwości finansowe i potrzeby. Wybieramy położenie działki, określamy jej rozmiar, zastanawiamy się nad wielkością domu oraz ilością pomieszczeń. Do tego dochodzi sposób układania dachu, jego rodzaj (prosty czy dwuspadowy), a także ogrzewaniem czy instalacją elektryczną. I choć ważne w naszym domu są również okna, to często je pomijamy. Nie zastanawiamy się nad ich wyborem, w końcu okna to okna. Jednak odpowiednio dobrane, nie tylko idealnie komponować się będą z wnętrzem naszego domu, ale przede wszystkim zapewnią prawidłową izolację i ocieplenie.

Na rynku znaleźć możemy wielu producentów okien. Często różnią się oni jedynie prezentowanymi w ofercie cenami. Zanim więc zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, przeanalizujmy i sprawdźmy, co nam oferuje. Ceny okien często nie są od razu dostępne na stronie. Trzeba poprosić o wycenę. Koszt okien zależy bowiem nie tylko od ich rodzaju i sposobu wykonania, ale tez od wielkości i miejsca montowania. Dlatego na samym początku najlepiej jest wysłać do takich firm zapytania. Łatwiej będzie określić nam wtedy nasz pułap cenowy. Większość producentów oferuje także montaż okien. Może on być w cenie albo dodatkowo płatny. To również należy sprawdzić.

Dostępne są okna plastikowe, drewniane oraz z aluminium. Dużym zainteresowaniem cieszą się również okna pasywne – http://www.zabobon.pl/tradycja-i-nowoczesnosc-okien/, czyli połączenie klasycznych drewnianych z tymi wykonanymi z PCV. Wszystkie okna, w zależności od materiału, różnią się między sobą wytrzymałością oraz sposobem czyszczenia i konserwacji. Warto więc zastanowić się, czego konkretnie potrzebujemy. Okna to wybór na całe życie, a nie tylko na kilka lat do przodu. Źle wybrane mogą powodować np. wzrost opłat za ogrzewanie.

Najpopularniejsze są okna plastikowe. W praktycznie większości domów możemy doszukać się właśnie takich okien. Dlaczego? Okna plastikowe są stosunkowo tanie i bardzo wytrzymałe. Mają wiele komór, dzięki czemu charakteryzują się wysoką szczelnością. W dodatku są praktycznie pozbawione konieczności konserwacji. Wystarczy regularnie myć okna, by wyglądały jak nowe. Niestety w przypadku większej awarii konieczna stanie się ich całkowita wymiana.

Okna drewniane są natomiast bardzo eleganckie i klasyczne. Nadają budynkowi charakterystycznego wyrazu i powodują, że posiadłość zyskuje własną osobowość. Niestety, w porównaniu z oknami plastikowymi, okna drewniane wymagają okresowej konserwacji. Ponadto są znacznie droższe.

Przeczytaj też: http://www.nauczmniemamo.pl/w-jaki-sposob-bawic-sie-z-dzieckiem-z-autyzmem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here