Poddasze użytkowe to lubiany i ceniony sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Na takie rozwiązanie decyduje się znaczący odsetek osób budujących nowe domy — dzięki stosunkowo niewielkiej inwestycji mogą one łatwo uzyskać pomieszczenie znacząco podnoszące funkcjonalność i komfort życia.

Doświetlenie poddasza

Najprostszym sposobem stworzenia poddasza użytkowego jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się pod spadzistym dachem. Jeżeli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu miejsca, a z poddasza będziemy korzystać jedynie okazjonalnie dobrym pomysłem może się okazać rezygnacja z klatki schodowej i montaż schodów opuszczanych ze specjalnie przygotowanego otworu w stropie. Ten sposób sprawdzi się, jeśli dodatkową przestrzeń planujemy wykorzystać głównie jako dodatkowe miejsce przechowywania rzeczy, do których nie jest konieczny częsty i szybki dostęp. Co jednak, jeśli poddasze ma pełnić funkcje mieszkalne?

W takim przypadku warto starannie przemyśleć projekt budynku. Skosy wynikające z konstrukcji dachu w znaczący sposób ograniczają rzeczywistą przestrzeń użytkową, niejednokrotnie lepszym pomysłem okaże się inwestycja w ścianę kolankową. Rozszerzymy metraż, zyskamy też znacznie większą swobodę aranżacji, czy choćby rozplanowania szaf i niezbędnych półek. Podniesienie wysokości poddasza nawet o kilkadziesiąt centymetrów w nieoceniony sposób poprawi jego cechy użytkowe. Mówiąc o funkcjonalności, nie sposób zapomnieć o konieczności dostarczenia odpowiedniej ilości światła dziennego. Okna dachowe to wygodne i proste rozwiązania, warto jednak zadbać o dobór dobrych jakościowo produktów, które oprócz walorów wizualnych cechować się będą solidną konstrukcją i walorami termoizolacyjnymi. Oprócz typowych modeli montowanych w połaci dachu na rynku znajdziemy wersje kolankowe, które stanowią doskonałe uzupełnienie wspomnianych wcześniej ścian.

Rolety w oknach dachowych

Duża ilość wpadającego światła słonecznego to cenna wartość, dobrze jednak jest zapewnić sobie możliwość regulacji poziomu naświetlenia. W przypadku tradycyjnych okien sprawa jest stosunkowo prosta — tradycyjne firany i zasłony dobrze sprawdzą się w roli bariery odcinającej dostęp ostrych promieni słonecznych do wnętrza domu. Okna dachowe nie są montowane w płaszczyźnie pionowej, co wymusza stosowanie rozwiązań dedykowanych. O tym, że metody takie mogą być nie tylko skuteczne, ale też wyjątkowo estetyczne przekonamy się, przeglądając ofertę prezentowana na stronie https://rolety24.net/. Pod tym adresem znajduje się sklep internetowy oferujący między innymi szeroki wybór rolet i moskitier. Znajdziemy tu produkty gotowe, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamówić rolety przygotowywane pod konkretny wymiar. 

Szczególnie ciekawą propozycję stanowią rolety plisowane do okien dachowych. Pozwalają one nie tylko na płynną regulację ilości światła, ale też sprzyjają regulacji temperatury panującej na poddaszu, co w przypadku tego pomieszczenia jest niezwykle istotną kwestią. Wysoka funkcjonalność połączona jest z wyjątkowymi cechami dekoracyjnymi. Rolety dostępne są w szerokim wyborze kolorów i wykończeń, mogą więc z powodzeniem odgrywać rolę elementu zdobniczego, a tym samym podnieść atrakcyjność i wygodę korzystania z poddasza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here