Czy lustro sprawdzi się jako ozdoba na ścianę? Lustra ścienne jako dekoracja

0
1008

Kiedy zastosować dekoracje ścienne?

Dekoracje ścienne są elementami wystroju wnętrz, które zyskują na popularności. Dzięki pomysłowej aranżacji potrafią odmienić pomieszczenie i nadać nowoczesny wyraz. Ożywienie niezagospodarowanej przestrzeni wpływa pozytywnie na nastrój zarówno jeśli zdecydujemy się na dekoracje ścienne w naszym domu, jak i w gabinecie, biurze i firmie. Najlepiej dobrane dekoracje na ścianę komponują się z wielkością pomieszczeni. Miejsce, w którym umieścimy dekorację ścienną warto dobrze przemyśleć. By nie wywoływać efektu przytłoczenia i odpowiednio umieścić dekoracje, najlepiej zrobić to na ścianach, które mamy często w zasięgu wzroku, są „puste”, niezabudowane meblami i półkami. W takich miejscach świetnie prezentują się zegary ścienne. Dzięki temu dekoracja „wybije” się na pierwszy plan i będzie widoczna w całej okazałości, a my osiągniemy pożądany efekt. Tak samo powinniśmy postąpić, gdy umieszczamy napisy ścienne jeśli chcemy, by były dobrze widoczne.

Lustra dekoracyjne na ścianę

Lustra dekoracyjne, które składają się z kilku części, zamiast jednej większej tafli, dają nam możliwość zastosowania dekoracji w dowolnym układzie. Naklejane lustra na ścianę dzięki temu, że możemy je umieścić w dowolnej konfiguracji, umożliwiają trafne dopasowanie ozdób do wielkości pomieszczenia i wystroju wnętrza. Naklejane lustra ozdobne są proste w montażu, a tworzenie własnej kompozycji może dać także sporo satysfakcji i pobudzać kreatywność. Lustra ozdobne świetnie sprawdzą się w długich korytarzach.

Czy lustro dekoracyjne spełni funkcję odbicia tak samo jak tradycyjne?

Dzięki możliwości zastosowania dowolnej liczby dekoracyjnych fragmentów lustra ściennego jest to atrakcyjna propozycja do mniejszych pomieszczeń. Jeśli nie mamy gdzie postawić większego lustra, umieszczone na ścianie w tak minimalistycznej formie może być rozwiązaniem alternatywnym. Czy jednak odbicie będzie równie dobre? To zależy – powinniśmy zapytać producenta lub dokładnie zapoznać sie z opisem produktu przed zakupem. Niektóre lustra dekoracyjne są zbudowane ze szkła akrylowego, więc odbicie może nie być idealnym odwzorowaniem. W zależności od roli, jaką powinno spełniać nasze lustro na ścianę może to być zaleta albo wada. Lustra akrylowe i lekkie, typowo dekoracyjne będą głównie odbijały światło, a przestrzeń wyda się jaśniejsza i większa, szczególnie w przypadku, gdy wybierzemy dekoracje lustrzane w niewielkim formacie, lub powycinane w niesymetryczne wzory.

Lustro czy zegar jako dekoracja ścienna?

Wybór dekoracji ściennej najczęściej podyktowany jest gustem, ale dobrze jest zastanowić się jakiego charakteru jest pomieszczenie, o którym myślimy. Są miejsca, gdzie zegar będzie pełnił ważną rolę i wówczas najlepiej zdecydować się na wybór atrakcyjnego i nowoczesnego zegara ściennego, który poza swoją praktyczną rolą będzie pełnił także funkcję dekoracyjną. Spośród bogatej oferty na rynku z pewnością uda się znaleźć odpowiedni. Lustra także pełnią funkcję praktyczną, w przypadku zegarów naklejanych na ścianę –  stanowią niebanalną ozdobę wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here