Nadchodzi lato, a wraz z nim wysokie temperatury, które szczególnie ciężko mogą znosić dzieci, zwłaszcza te młodsze. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w praktyczny, wygodny a co najważniejsze bezpieczny basen ogrodowy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takiego wyposażenia, ale my dzisiaj chcielibyśmy skupić się na jednym z nich, a mianowicie na basenach rozporowych. Zyskują one coraz większą popularność wśród klientów, warto zatem dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.

Jak działa basen rozporowy

Jest to ciekawa, prosta w budowie konstrukcja, ale bardzo skuteczna. Tego rodzaju basen wykorzystuje działanie siły znanej jako ciśnienie hydrostatyczne. Nalewana woda napiera na ścianki basenu i w ten sposób uzyskuje on sztywność pozwalającą na zabawę i relaks w wodzie. Baseny takie cenione są za swoją wytrzymałość, znacznie większą niż w przypadku modeli dmuchanych. Dlatego też doskonale nadają się dla starszych dzieci, które znacznie pewniej poczynają sobie podczas wodnych zabaw. Taki basen cierpliwie będzie znosić skoki, napieranie na ścianki, oraz inne szalone zabawy, jakie dzieciaki są w stanie wymyślić.

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Decydując się na zakup basenu rozporowego, musimy wziąć kilka elementów pod uwagę, tak by korzystanie z niego było dla naszych dzieci przyjemne i bezpieczne. Po pierwsze, jeżeli nasze dziecko nie jest jeszcze w stanie samodzielnie pływać, nigdy nie napełniajmy basenu do jego maksymalnego poziomu. Dziecko w mniejszej ilości wody będzie czuło się pewniej, a ryzyko jakiegoś wypadku jest znacznie mniejsze. Basen powinien także być dopasowany do wieku dziecka, dlatego też nie warto kupować dużego i głębokiego basenu, gdy nasz dzieci mają zaledwie kilka lat.

Powinniśmy także zadbać o stan wody w basenie, w niefiltrowanej i rzadko wymienianej mogą pojawić się mniej lub bardziej groźne drobnoustroje, które mogą być groźne dla zdrowia. Dlatego też wymiana wody powinna następować regularnie. Dodatkowo duże baseny powinny zaopatrzone być w pompę filtrującą, a wszystkie zanieczyszczenia takie jak liście czy martwe owady należy z nich jak najszybciej usuwać, np. specjalną siatką.

Kupując basen, zwróćmy także uwagę na opinie o danym sprzedawcy. Może się okazać, iż niska cena wcale nie jest atrakcyjna, gdy zakupiony basen będzie słabej jakości. Naszym zdaniem sklep basenyogrodowe.pl (https://basenyogrodowe.pl/24-baseny-rozporowe) to doskonałe miejsce na zakup trwałego, praktycznego i wykonanego z materiałów wysokiej klasy basenu rozporowego dla dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here