Planujesz odświeżenie swoich wnętrz, ale nie wiesz, czego im brakuje? Twoje firany wydają się jakieś samotne na tle całej ściany? Nie możesz zainwestować w rolety, ale chcesz poradzić sobie z oślepiającym zza okna słońcem? Jest na to całkiem gustowny sposób!

Zasłony – dokładnie takie, jakich potrzebujesz

Może się wydawać, że zasłony są staromodnym elementem, wypieranym przez rolety i modę na minimalizm w dekoracji okien, ale nic bardziej mylnego. Ten prosty element nie tylko wciąż jest efektowny, ale również bardzo praktyczny. Zasłony pozwalają stopniować zaciemnienie i ograniczać ilość promieni słonecznych we wnętrzu, a przy okazji dodają pomieszczeniu szyku. Zasłony gotowe czekają na osoby niezdecydowane, w jakim kierunku powinny pójść, dekorując swoje pomieszczenia. Zaledwie kilka kupionych sztuk pomoże zorientować się, co najbardziej się nam podoba, a także odświeżać wygląd pokoju. Wybierać można spośród całego wachlarza tkanin, wzorów czy kolorów, które można dopasować nie tylko do wyposażenia wnętrza, ale także do indywidualnego gustu mieszkańców. Zasłony nie służą jedynie jako element estetyczny i ozdoba pomieszczenia, pełnią także funkcję osłony, która ogranicza ilość promieni słonecznych wpadających do pokoju. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli w pokoju znajduje się telewizor, a słońce odbijające się w jego tafli uniemożliwia komfortowe oglądanie. Zależnie od tego, z jak grubego i gęstego materiału zostały uszyte zasłony, przez zasłonięte okna będzie wpadać do pokoju mniejsza lub większa ilość światła. 

Zasłony są tańsze i łatwiejsze w obsłudze niż rolety. Ponadto nie zajmują zbyt wiele miejsca na samym oknie. Można je odsłonić i zostawić po boku firan, jako idealnie do nich dopasowaną elegancką ramę. Nietrudno je zamontować i zdemontować, nie narażając tym samym swojego okna na uszkodzenia. O wiele łatwiejsze jest także w takim wypadku mycie okien, bo nie ma konieczności omijania mechanizmu sterującego i narażania go na uszkodzenie, co jest nieuniknione w przypadku rolet przyczepionych za pomocą kleju do obramowania okna. Raz odklejone trudno jest zamontować z powrotem. Z kolei w przypadku rolet zewnętrznych montowanie jest o wiele bardziej skomplikowane i często wymaga ingerencji wiertła w ściany budynku, na co nie zawsze można sobie pozwolić.

Jak wieszać zasłony?

Wieszanie zasłon jest niezwykle proste i nie zabiera wiele czasu. Niezbędne przy tej czynności będzie skorzystanie z krzesła albo drabinki, zależnie od tego, jak wysoko znajduje się karnisz i jak wysoka jest osoba wieszająca. Zasłony można zawieszać na zakładkę, przy pomocy żabek, ale można również zdecydować się na model z przeszyciem tunelowym, nasuwanym na drążek karnisza. Jeśli inwestujemy w zasłony zaciemniające, warto ułożyć je już w trakcie zawieszania na karniszu w taki sposób, żeby całkowite zasłonięcie okna było łatwe do wykonania. 

Przy instalacji zasłon to użytkownik decyduje, w jaki sposób je ułoży, czy zostawi je zwisające luźno, czy zdecyduje się je spiąć spinką albo związać tasiemką. Wszystko zależy od jego wizji artystycznej. Zamawiając zasłony, można skorzystać z oferowanych rozmiarów albo dopasować produkt na specjalne zamówienie, idealnie pod wymiary okna. Zasłony znakomicie prezentują się w komplecie z firanami, ale także solo, poruszane wiatrem wpadającym przez uchylone okna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here