Lublin jest dziewiątym co do wielkości populacji miastem w Polsce i drugim w Małopolsce. Pod względem powierzchni jest zaś szesnastym z kolei miastem w kraju. To miasto na prawach powiatu, które pełni funkcję stolicy województwa lubelskiego. Jego korzystne położenie na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą sprawia, że wielu Polaków chce się tu osiedlić na stałe i kupić mieszkanie. Lublin ma wiele dzielnic, w których warto rozważyć zakup lokalu mieszkalnego.

Najlepsze dzielnice Lublina

W internetowej ankiecie przeprowadzonej w tym roku pod hasłem „Czego potrzebuje Lublin?” respondenci wypowiadali się między innymi o tym, w których dzielnicach miasta żyje się najlepiej i w których najchętniej kupowane są mieszkania. Lublin pod tym względem ma kilka dzielnic ocenianych najwyżej przez mieszkańców. Wśród nich są z pewnością dzielnice: Czechów Północny i Południowy, Kalinowszczyzna, Czuby Północne i Południowe czy Węglin Południowy. Są to miejsca znajdujące się w pewnym oddaleniu od śródmieścia, a więc jest tam cicho i spokojnie. Nowe mieszkania na sprzedaż w Lublinie – w dzielnicy Węglin – oferuje między innymi deweloper Orion. Na jakie kwestie zwracali uwagę ankietowani przy tworzeniu rankingu najlepszych dzielnic do zamieszkania?

Zadowoleni mieszkańcy

We wspominanych dzielnicach Lublina, mieszkania sprzedają się najlepiej, a respondenci cenią je sobie m.in. za dostępność terenów zielonych oraz przedszkoli. Dla mieszkańców ważna jest również rozbudowana infrastruktura komunikacji miejskiej i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nie wszystko jednak w polecanych dzielnicach jest idealne. Ankietowani zwracają uwagę na brak wystarczającej liczby miejsc do parkowania czy wymagający naprawy stan chodników lub ulic osiedlowych. Martwi ich również zła jakość powietrza, która nasila się, gdy odległość od śródmieścia maleje. Niektórym respondentom brakowało również miejsc, gdzie dzieci mogłyby się swobodnie bawić. Każdy, kto szuka mieszkania, powinien brać pod uwagę te oceny, by dopasować lokalizację optymalnie pod swoje oczekiwania.

https://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/ 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here