Osiedla mieszkaniowe, urzędy, muzea, galerie handlowe i inne instytucje publiczne, przez te miejsca codziennie przewijają dziesiątki, setki, a nawet tysiące osób. Utrzymanie czystości w miejscach, w których pojawia się bardzo dużo osób, nie należy do najłatwiejszych, a pogoda bywa niezwykle ciężkim przeciwnikiem. Warto pamiętać, że dbając o czystość, dbamy o bezpieczeństwo.

Zmiany pór roku

Wszyscy doskonale wiemy, że najtrudniejszą porą roku do utrzymania czystości jest zima, wiele trudności przynosi także pełne zawirowań pogodowych jesień i wiosna. Właśnie w tych porach roku firmy sprzątające mają najwięcej pracy. Do zadań firm sprzątających należy głównie dbanie o czystość podłogi, ma to związek nie tylko z estetyką, ale przede wszystkim z bezpieczeństwem, mokre ślady na śliskiej podłodze mogą stanowić poważne zagrożenie, szczególnie na schodach. Podczas zimy największym problemem jest śnieg osadzony na butach, który w budynkach zaczyna się roztapiać i pozostawiać nieprzyjemne mokre ślady. W częściach budynków takich jak wejścia i klatki schodowe, duża ilość osób wchodzących do budynku to także duża ilość pozostawionych za sobą śladów. W ruchliwych miejscach osoby odpowiedzialne za sprzątanie mają ręce pełne roboty, ponieważ muszą sprzątać powstałe kałuże i ślady błota. Naniesiony śnieg, piasek, sól, błoto to prawdziwa zmora sprzątających. Lato jest zdecydowanie łatwiejszym okresem, ponieważ najczęstszym problemem jest kurz, a lekkie ślady błota pojawiają się jedynie w okresie burz. Największym wyzwaniem firm sprzątających jest jednak zadbanie, aby pracownicy sprzątający dbali o czystość niemal niewidocznie, aby nie przeszkadzać innym osobom pojawiającym się w budynkach. Zmieniające się pory roku to także obowiązek okresowego wykonywania środków impregnacyjnych poprawiających wytrzymałość i odporność na ścieranie się powierzchni.

Różne powierzchnie

Klatki schodowe i korytarze, podłogi często mają różne powierzchnie, wiąże się to również z zastosowaniem różnych środków czystości i pielęgnacji. Zastosowanie tych samych środków do różnych powierzchni nie tylko nie jest dobrym pomysłem, ale też może mieć fatalne skutki. Dlatego przy wyborze firmy należy zwrócić na kompetencje osób sprzątających. Przykładem firmy doskonale znającej się odpowiednim utrzymaniu porządku jest firma Inprof, która zajmuje się sprzątaniem w wielu miejscach w Lublinie.

Nie tylko podłoga

W obowiązkach firm sprzątających poza podłogą należy też dbanie o ogólną czystość. W tym celu osoby sprzątające muszą zajmować się m.in. ścieraniem kurzy, mycie lamperii czy wymagającym myciem szyb. Ponadto pracownicy firm sprzątających w Lublinie dbają o czystość ścian, mebli, pranie wykładzin, opróżnianie koszy na śmieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here