Inwestorzy są zgodni co do tego, że najważniejszą kwestią przy wyborze projektu domu jest wygoda. Konstrukcja powinna zapewniać mieszkańcom komfort, umożliwiający odpoczynek. Wygoda kojarzy się jednak z dużymi domami, na które nie mogą sobie pozwolić właściciele wąskich działek. Na szczęście istnieją projekty domów przystosowane do warunków panujących na wąskich działkach. Jakie udogodnienia oferują?

Projekty domów na wąską działkę – czy wąska działka zawsze jest problemem?

Nie da się ukryć, że wąska działka stanowi niemałe wyzwanie dla inwestorów. Często uniemożliwia budowę wymarzonego domu. Nie ma na niej miejsca na majestatyczne rezydencje czy efektowne domy parterowe o imponującym metrażu. Rzadko kiedy udaje się uwzględnić ogród czy miejsce na ganek lub plac zabaw. Ale czy na pewno? Niektórzy błędnie twierdzą, że tak. Jednak wszystko zależy tak naprawdę od projektu. Dobrze opracowany projekt domu na wąską działkę będzie uwzględniał udogodnienia, dzięki którym inwestor zapomni o jakichkolwiek ograniczeniach. Oczywiście – dom na wąską działkę będzie mniejszy, niż budowla stworzona z myślą o tradycyjnej parceli. Po dłuższym zastanowieniu może okazać się, że jest to atut, a nie wada. Budowa małego domu nie tylko mniej kosztuje, ale też jest szybsza w realizacji. Tańsza jest również eksploatacja. Co ciekawe, to nie jedyne zalety domów na wąską działkę. Co jeszcze oferują nam te konstrukcje?

Projekty domów na wąską działkę – budowle o niezaprzeczalnym uroku

Projekty domów na wąską działkę zaskakują swoją funkcjonalnością. Wyróżniają się także designem. To raczej proste budowle, bez zbędnych wyżłobień. Rzadko kiedy spotkamy projekty parterowych domów na wąską działkę. Zazwyczaj będą to budowle piętrowe. Dlaczego? Ponieważ zwiększają metraż budowli o kilka, a nawet kilkanaście metrów kwadratowych, bez zajmowania przestrzeni na działce. Na wąskich parcelach świetnie sprawdzają się również domy z poddaszem. Poddasze wykorzystywane jest jako dodatkowe pomieszczenie na cenne przedmioty, które jednak nie są używane na co dzień. Niektórzy decydują się uczynić z poddasza dodatkowy pokój gościnny. Możliwości jest mnóstwo – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Podobnym rozwiązaniem jest piwnica. Jeśli dana działka spełnia określone parametry, budowa domu z podpiwniczeniem okaże się strzałem w dziesiątkę.

Projekty domów na wąską działkę – skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Duża ilość projektów dostępnych na rynku sprawia, że niełatwo zdecydować się na jeden. Z tego powodu wiele osób decyduje się zasięgnąć porady architekta. Zlecają wykonanie projektu, aby ten był idealnie dopasowany do warunków panujących na działce. Chociaż wydawać by się mogło, że to najlepsze rozwiązanie dla posiadaczy wąskich działek, tak naprawdę sporo kosztuje, a przy tym na gotowy projekt trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy. Na szczęście w Polsce działają pracownie projektowe, takie jak ta https://pracownia-projekty.dom.pl/na_waska_dzialke.html, które oferują projekty domów letniskowych, jak i całorocznych, które będą idealnie nadawały się na wąską działkę. Większość projektów przypadnie do gustu inwestorom, ponieważ wykonane są w konwencji nowoczesnej. Ich minimalistyczny design przyciąga uwagę i sprawia, że konstrukcje świetnie się prezentują. Całość tworzy połączenie estetyki z funkcjonalnością, które tak cenią sobie współcześni inwestorzy. Tylko profesjonaliści są w stanie tworzyć takie projekty, dlatego też warto się do nich udać. Pozwoli to zaoszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here