Odpowiednio dobrany materac i pościel są gwarancją dobrego snu, ale szczególnie ważna jest odpowiednia poduszka, ponieważ na niej opiera się kręgosłup i od niej zależy czy będziemy wypoczęci. Poduszki z wypełnieniem z pierza od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Prawdziwa poduszka puchowa 70×80 ma optymalny rozmiar, jest też bardzo miękka, a jej zawartość nie powinna się przesuwać ani zlepiać w twarde grudki.

Z czego składa się wypełnienie poduszki?

Należy zdawać sobie sprawę, że poduszki puchowe to nie to samo co poduszki z pierza, chociaż określenia te stosuje się zamiennie. Puch to bardzo delikatny i miękki materiał uzyskiwany z pierza, prawdziwe puchowe wypełnienie przepuszcza powietrze, pochłania wilgoć i jest wyjątkowo plastyczna. Pierze to surowiec składający się z piór wymieszanych z puchem, jest nieco twardsze, ale też tańsze. Poduszka puchowa 70×80, jak też inne wymiary poduszek mogą być wypełnione materiałem pochodzących z piór gęsich lub kaczych. Puch gęsi jest bardziej popularny, ponieważ charakteryzuje się lepszą jakością. Poduszki wypełnione puchem charakteryzują się miękkością i komfortem termicznym. Zimą puch pozostaje delikatnie ciepły, a latem pozostaje chłodny. Mocne strony poduszki puchowej 70×80 to przede wszystkim lekkość, odpowiednia rotacja powietrza, szybkie wytwarzanie ciepła oraz systematyczne odprowadzanie wilgoci z ciała osoby opierającej się o poduszkę. Każdy człowiek przesypia około jednej trzeciej swojego życia, w czasie snu organizm regeneruje się fizycznie i psychicznie, dlatego bardzo ważne jest stworzenie odpowiednich warunków do snu, materac powinien posiadać odpowiednią twardość, a pościel odpowiednie wymiary, poduszka puchowa 70×80 ma odpowiednią wielkość, nie jest ani za duża, ani za mała.

Sposób czyszczenia poduszki puchowej

Puchową pościel najlepiej jest oddawać do czyszczenia do pralni chemicznej. Żeby wyprać poduszkę puchową 70×80 w domowych warunkach, najlepiej po praniu wysuszyć ją za pomocą suszarki bębnowej. Podczas prania i suszenia poduszka powinna być jedynym elementem zarówno w pralce, jak i w suszarce. Pranie z innymi rzeczami powoduje ugniatanie się pierza i pościel puchowa może stracić swoje właściwości. Przy suszeniu można wrzucić do bębna małą piłeczkę, która podczas suszenia uderzając w poduszkę, rozbija pierze i uniemożliwia tworzenie się zbitych kawałków. Inną metodą jest pranie materiału ze środka i poszewki osobno, w tym wariancie, pranie pierza należy wykonać w pralce przemysłowej, która jest w stanie oczyścić puch z roztoczy, brudu i drobnoustrojów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here