Niegdyś montowano tylko okna z ramami z naturalnego drewna, ponieważ innych po prostu nie było.

Przyszedł jednak czas, kiedy na rynek wprowadzono okna z ramami PCV. Było to jakieś 20 lat temu i przez pierwsze lata wprowadzenia tak innowacyjnej formuły okna drewniane cieszyły się niezwykle słabą popularnością. Większość uznawała, że to te plastikowe są znacznie lepsze i bardziej trwałe. Dzisiaj wiele się zmienia. Okna z ramami z drewna wracają do łask, są coraz częściej wybierane jako inwestycja do nieruchomości nowoczesnych, jak i tych całkiem klasycznych. Jeśli i Ty stoisz przed wyborem dobrych okien, poznaj zalety i wady tych z ramą drewnianą, jak i PCV. Podejmij indywidualną decyzję i ciesz się komfortem mieszkania przez wiele lat.

Okna z ramą drewnianą – szczegółowa charakterystyka

Dostępne dzisiaj okna drewniane, można wybierać zgodnie z pożądanym rozmiarem, stylem, kolorystyką. Nie ma wątpliwości, że ich producenci oferują nam najlepszą, niezawodną wręcz jakość. Jeśli myślisz, że drewniane ramy okienne są trudne w utrzymaniu i nie cieszą się tak doskonałą wytrzymałością, jak te PCV, to jesteś w dużym błędzie. Jeśli tylko ich montaż przebiegnie poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi, wykorzystane zostaną dobre łączniki do drewna, a prace zrealizują specjaliści, nie musisz się obawiać. Co więcej, renomowani producenci tego rodzaju okien w pełni zabezpieczają okienne ramy. Naturalne drewno jest więc całkowicie odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Nie mówimy tu tylko o brudzie, ale przede wszystkim o szkodliwych promieniach słońca, które mogłyby wypaczać ramy czy powodować blaknięcie ich koloru. Mowa również o deszczu i ujemnych temperaturach. Jeśli drewno zostanie zabezpieczone właściwym impregnatem oraz lakierem, nie może być mowy o jego niszczeniu.

Nie trzeba też martwić się renowacją takich ram. W sklepach dostępne są środki, dzięki którym raz na kilka lat można samodzielnie odnowić zabezpieczającą strukturę.

Największą zaletą okien drewnianych jest oczywiście wykorzystanie naturalnych, ekologicznych surowców. Uwagę zwraca się też na możliwość wyboru koloru takich ram. Znaczenie ma również styl drewnianych okien – najczęściej wybiera się je do domów zgodnych z klasycznym, swojskim projektem. Nie ma jednak wątpliwości, że drewno stosowane jest też coraz częściej w projektach nowoczesnych. I chociaż okna drewniane są nieco droższe, to na pewno warte swojej ceny. Z powodzeniem przetrwają kilkadziesiąt lat.

Okna plastikowe

Okna plastikowe są tańsze od tych drewnianych. Charakteryzuje je nowoczesna technologia wytwarzania. Okna z ramą z PCV stały się wręcz uniwersalne, powszechnie stosowane. Są odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak promienie słońca, mróz czy deszcz. Są też łatwe w utrzymaniu.

Opisując okna z ramą plastikową, trzeba zaznaczyć, że klienci mogą inwestować w te o różnym wymiarze oraz jakości. O każde należy jednak odpowiednio dbać. Pamiętajmy, że plastikowe ramy łatwo myć, ale mogą żółknąć, jeśli tylko wykorzystuje się niewłaściwe środki czystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here