Mieszkania na parterze nie cieszą się największą popularnością. Uważa się, że są to mieszkania bardziej narażone na kradzieże i włamania. Prawdopodobnie jest to prawda. Istnieją jednak sposoby na zabezpieczenie się przed kradzieżą. Można zastosować żaluzje antywłamaniowe, czy kraty. Mając psa też na pewno będziemy czuli się bezpieczniej. Najlepszą ochroną są jednak sąsiedzi. Tej bezwzględnej prawdy w żaden sposób nie da się podważyć. Mieszkania na parterze mogą mieć jedną zasadniczą zaletę, której nie będzie miało mieszkanie na żadnej innej kondygnacji. Mogą to być mieszkania z ogródkiem.

Mieszkania z ogródkiem

mieszkania z ogródkiemOgródek dla wielu osób jest bardzo poważnym argumentem. Mieszkania z ogródkiem dają nam odrobinę prywatności i ciszy w zgiełku miasta. Pozwalają na odrobinę samotności. Zakładając, że uda nam się wynegocjować ze wspólnotą mieszkaniową, zrobienie trochę wyższego parkanu, możemy ogrodzić się od codzienności oraz wścibskich spojrzeń sąsiadów. Żywopłot osłoni nas również przed częścią spalin, która docierałaby do naszych okien bez tej żywej bariery ochronnej. Mieszkania z ogródkiem są też ciekawą opcją dla osób mających małe dzieci. Na pewno wygodnie jest usiąść w ogródku i chociaż na chwilę wystawić wózek z dzieckiem na świeże powietrze. Maleństwo trochę pooddycha. Mama usiądzie na minutę i też będzie miała okazję trochę odsapnąć.

Z czasem, gdy dzieci podrosną, na pewno wygodnym rozwiązaniem będzie wystawienie do ogródka niewielkiej piaskownicy, która zajmie nasze dzieci chociaż na kilka chwil. Zawsze jest to wygodniejsze rozwiązanie niż bieganie po placach zabaw, na które nie zawsze mamy czas. Niezaprzeczalnym argumentem przy zakupie mieszkania z ogródkiem jest ich cena. Mieszkania na parterze zawsze maja niższą cenę niż mieszkania usytuowane na pierwszym czy drugim piętrze, które zawsze mają najwyższą cenę. Mieszkania na parterze bardzo zyskują na atrakcyjności dla wielu osób , gdy w ofercie mają ogródek. Na pewno też będzie wielu chętnych na taką nieruchomość, dla których zasadniczym argumentem będzie ogródek.

Jak zagospodarować ogródek?

Zagospodarowanie tego rodzaju ogródka nie powinno stanowić dużego problemu, również pod względem finansowym. Wiąże się to z niewielkimi rozmiarami przestrzeni jakie musimy zagospodarować. Ogródki przy mieszkaniu bowiem są zazwyczaj niewielkie. Co jednak można zmieścić na takiej przestrzeni? Wydaje się, że podstawą będzie choć niewielka cześć dobrze utrzymanego trawnika. Zakładamy, że taki ogród trzeba jednak otoczyć wysokim parkanem lub też innym rodzajem ogrodzenia. Musi ono jednak dobrze nas zabezpieczać przed ciekawskimi spojrzeniami. Wszak chodzi nam o maksymalne zachowanie prywatności. Dobrym rozwiązaniem może być również zastosowanie gęstego i wysokiego żywopłotu. Jednak tutaj na końcowy efekt możemy trochę poczekać. Parkan da nam prywatność od razu. Czy warto w takim ogródku sadzić kwiaty i tworzyć klomby. Naszym zdaniem warto, o ile jednak nie zabiorą zbyt wiele przestrzeni, której przecież mamy jak na lekarstwo.

Kiedy mamy już solidne ogrodzenie, zadbany trawnik i ewentualnie kwiaty, to możemy pomyśleć o stole i krzesłach. I naszym zdaniem to powinno być podstawowe wyposażenie takiego ogrodu przy mieszkaniu. Dzięki temu zyskamy wspaniałe miejsce do codziennego relaksu. Taki zestaw nie musi być duży. Wystarczy tak naprawdę niewielki stolik i przynajmniej dwa krzesła. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie wypić poranną kawę, czy też odpocząć po pracy przy kuflu piwa. Perspektywa wydaje się więc wielce kusząca.

Utrzymanie ogródka przy mieszkaniu

mieszkania z ogródkiemCzy utrzymanie takiego ogródka wymaga dużych nakładów finansowych? Zdecydowanie nie, przecież to będzie zupełnie niewielka powierzchnia. Skoszenia niedużego trawnika nie nastręczy zbyt wielu trudności. Warto jednak pilnować urządzeń i wyposażenia ogrodowego przed działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego warto zawsze chować na noc stół i krzesła do mieszkania. A także gdy warunki pogodowe są niekorzystne. Jeśli w ten sposób będziemy regularnie dbać o nasz ogród, to nie poniesiemy przy tym specjalnie dużych kosztów finansowych.

Czy warto kupić mieszkanie z ogródkiem?

Czy warto inwestować z zakup mieszkania z ogródkiem? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli nie przeszkadza na mieszkanie na parterze, to jest to dla nas jak najbardziej odpowiednia opcja. Jednak zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób mieszkanie na parterze może być znacznym problemem. Jednak ktoś, kto kiedy miał przyjemność mieszkać w domu na wsi, z pewnością doceni możliwości jakie daje ogródek przy mieszkaniu. Taka namiastka ogrodu może bowiem znacznie podnieść komfort mieszkania. Warto wiec poważnie zastanowić się nad takim właśnie rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here