Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim jak meble z palet? Tak nie przesłyszałeś się. Meble zrobione z palet, które są wykorzystywane w transporcie do składowania artykułów. Jeżeli jeszcze o tym nie słyszałeś to dzisiaj masz wyjątkową okazję. Przeczytaj tekst do końca a dowiesz się dlaczego to jest ostatni krzyk mody i dlaczego są tak pożądane przez wielu zamożnych ludzi.

Meble z palet

Meble z paletWszystko zaczęło się około dziesięciu lat temu, kiedy to we Francji stolicy mody powstał nowy neoklasyczny nurt wystroju wnętrz zwany Loft Style. Jest to mniej więcej w dosłownym tłumaczeniu styl prosto z poddasza. Niskie meble, wykonane ze stali i kawałków starych desek. Masz stare drzwi od drewutni? Super wykonamy z nich blat do ekstrawaganckiego stołu. Stare Euro palety z tira? Zróbmy z nich podstawę do łóżka. Choć może to śmiesznie brzmi i ciężko jest uwierzyć, że Ci wytworni Francuzi zaczęli wykorzystywać stare śmieci do produkcji mebli to taka jest rzeczywistość. I o dziwo efekt finalny takich akcji jest zaskakujący. Takie meble dodają to wnętrza takiego niepowtarzalnego klimatu starych francuskich poddaszy. Ceny takich mebli na rynku osiągają naprawdę zawrotne sumy a klienteli na takie przedmioty nie brakuje.

Moda na meble wykonane z palet

Jak to w życiu bywa, jeśli coś jest modne w jednym kraju to zaraz w błyskawicznym tempie przenosi się na inne kontynenty. Dzięki czemu teraz w naszej ojczyźnie Polsce również możemy spotkać wystroje wnętrz w stylu Loft. Ci zamożniejsi rodacy są w stanie zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za łóżko zbite z euro palet, czy stół do jadalni wykonany z nie oszlifowanych profili stalowych i starych drzwi od komórki. O gustach się nie dyktuje ale mi wydaje się, że niektórych ludzi za bardzo ponosi wyobraźnia. W pogoni za trendami i modą zapłacą każdą cenę nawet jeśli płacą za meble wykonywane z odpadów wtórnych. Osobiście uważam to za zdrowy trend. Powinniśmy dbać o naszą Planetę a powtórne wykorzystywanie wszelkiego rodzaju rzeczy jest jak najbardziej godnym pochwały zachowaniem. Sam zastanawiam się nad łóżkiem z palet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here