Meble na taras mogą być wykonane zarówno z materiałów sztucznych, jak i syntetycznych. W przypadku tych sztucznych najpopularniejsze są obecnie te technorattanowe, wykonywane z doskonałej imitacji rattanu, która przejmuje jego elegancki wygląd, ale oprócz tego oferuje dużo wyższą jakość. Natura potrafi jednak równie dobrze, a nawet i lepiej sprawdzić się w warunkach zewnętrznych, dlatego też producenci mebli ogrodowych wciąż chętnie korzystają z rozmaitych gatunków drewna. Nie można im odmówić uniwersalności i innych dobrych cech. Aby jednak przez długi czas nic złego się z nimi nie działo, trzeba i ma zafundować regularną pielęgnację i konserwację. O meble należy po prostu dbać. Bez tego nawet najlepszy pierwotnie wyrób nikomu nie zdoła posłużyć dłużej niż przez dwa sezony.

Meble na taras

Meble na tarasAby odpowiednio zaplanować pielęgnację zestawów tarasowych, należy zwrócić najpierw uwagę na to, z czego je wykonano. Inaczej dba się o materiały pozyskiwane z polskich lasów, a inaczej o te egzotyczne. Jeżeli więc zestaw został utworzony z jednego z polskich gatunków drzew, bardzo ważne będzie to, by przed pierwszym jego użyciem i jeszcze przed ustawieniem go na tarasie dokładnie zaimpregnować jego całą powierzchnię. Po tym zabiegu meble należy pokryć cienką warstwą ochronnej farby bądź lakieru, by utworzyć na nich specjalną warstwę zabezpieczającą wyroby przed wilgocią. W sezonie meble na taras najlepiej codziennie przecierać i na bieżąco ścierać z nich brud, a dwa razy w roku porządnie je umyć, pamiętając też o tym, by równie dokładnie je wysuszyć. Zimą komplety ogrodowe muszą być przechowywane w zamkniętych pomieszczeniach. W przeciwnym wypadku staną się bardzo podatne na uszkodzenia i raczej nie przetrwają do kolejnych sezonów.

Pielęgnacja i ochrona mebli wykonywanych z polskich gatunków jest dość standardowa i za każdym razem odbywa się na podobnych zasadach

A co z zestawami tworzonymi z materiałów egzotycznych? O dziwo z nimi jest jeszcze mniej roboty! Praktycznie nie mają one żadnych wymagań. Są tak trwałe i wytrzymałe same w sobie, że bardzo często producenci dopuszczają możliwość pozostawienia ich na zewnątrz nawet podczas zimy bądź jesieni. Od czasu do czasu wypadałoby tylko natłuścić ich powierzchnię. Zabieg olejowania zaleca się przeprowadzić raz do roku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here