Nowe mieszkanie, mnóstwo planów na jego urządzenie i odwieczny problem: jakie meble wstawić do poszczególnych pomieszczeń, by było modnie, funkcjonalnie i niebanalnie? Jakie meble dla dzieci wybrać?

Meble dla dzieci

Meble dla dzieciO ile decyzje o zakupie mebli do kuchni i salonu podejmuje zazwyczaj kobieta i to jej gust brany jest przede wszystkim pod uwagę, o tyle meble dla dzieci warto wybierać w porozumieniu z samymi zainteresowanymi. Może się bowiem okazać, że dziecko wcale nie chce wygodnej wersalki. Tylko odkąd zobaczyło u kolegi piętrowe łóżko z biurkiem pod spodem i miejscem na małą kryjówkę, to o niczym innym nie marzy. Szkoda byłoby nie spełnić takiego oczekiwania. Zwłaszcza, że i tak meble dla dzieci kupić trzeba. Podobnie będzie z doborem koloru, stylu mebli oraz dodatków.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Zwykło się uważać, ze dziewczynki będą zachwycone słodkimi mebelkami rodem z bajek Disney’a. Może się jednak okazać, ze zamiast księżniczki ma się w domu buntowniczkę, która nie chce łóżeczka z baldachimem, tylko prosty materac. A ozdobna komodę chętnie zamieni na regał na książki i bibeloty. Przed zakupem mebli dla dzieci trzeba więc koniecznie się ze swoimi pociechami skonsultować. Wspólnie przejrzeć katalogi i strony internetowe. Może się okazać, że takie konsultacje to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. A w dziecku obudzi się pasja projektanta wnętrz lub dekoratora.

Jakie meble wybrać?

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w pokoju dziecka? Na pewno proste i funkcjonalne. Takie, w których zmieszczą się nie tylko dziecięce ubrania: wszystkie spodnie, bluzy, sukienki czy bielizna i buty, ale też cała masa dziecięcych skarbów i zabawek. Oprócz łóżka i szafek trzeba zapewnić dziecku miejsce do zabaw kreatywnych. Najprościej będzie zakupić biurko z regulowaną wysokością i odpowiednie do niego krzesło. Jeśli ma się w domu duszę towarzystwa, warto pomyśleć o stoliku i kilku krzesełkach, by dzieci mogły wspólnie bawić się, rysować, malować i grać w gry planszowe.

W przypadku dziecka bardzo ruchliwego można pomyśleć o przygotowaniu bezpiecznego miejsca do aktywności fizycznej: wstawić w drzwiach drążek do podciągania, a na ścianie powyżej łóżka przygotować ściankę wspinaczkową bądź drabinki. Pokój dziecięcy, podobnie jak reszta domu nabierze indywidualnego charakteru poprzez wybranie dodatków: lampy stojącej- nocnej lub biurkowej, kolorowej pościeli, zasłon lub rolet w ulubionym przez dziecko kolorze. Warto jednak pamiętać, żeby nie zagracać pokoju dziecka zbędnymi bibelotami. Ma to być miejsce, gdzie młody człowiek czuje się swobodnie i bezpiecznie i ma poczucie, że jest to jego azyl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here