Dąb kojarzy się z siłą i niezniszczalnością. Mogłoby się zatem wydawać, że wykonane z niego meble odznaczą się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia, a to znak, że sprawdziłyby się doskonale w domowych i często eksploatowanych pomieszczeniach. Czy jednak na pewno tak właśnie jest? Meble dębowe na pewno mogą cię zachwycić, ale jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że spośród wszystkich mebli drewnianych są one niestety najdroższe. Warto by było zatem rozważyć plusy i minusy inwestycji w takie produkty. Czy są one warte swojej ceny, czy może lepiej poszukać czegoś równie dobrego, a jednak z niższej półki cenowej?

Meble dębowe

Meble dęboweDąb nazywany jest najsolidniejszym i najtrwalszym materiałem naturalnym. To akurat jest prawda. Na pewno dałoby się znaleźć na świecie gatunki drewna silniejsze i mocniejsze od niego, ale nie zmienia to faktu, że dąb odznacza się bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi. Wysoka wytrzymałość pozwala mu doskonale znosić duże obciążenia. Materiał ten praktycznie nigdy nie ulega zniszczeniu i jest wysoce odporny na zarysowania oraz działanie wyższych bądź niższych temperatur, dlatego też spokojnie możesz kłaść na nim dowolne przedmioty – chociażby gorące naczynia. Materiał ten poddaje się również rozmaitym obróbkom.

Jeżeli więc zainwestujesz w wykonane z niego meble, a z czasem przestaną ci się one podobać, spokojnie będziesz mógł je przemalować bądź odświeżyć, pokrywając ich powierzchnię lakierem. Meble dębowe są zatem jednym z lepszych wyborów w przypadku wyrobów meblarskich. Jeżeli tylko cię na nie stać, powinieneś właśnie po nie sięgnąć.

Mitem jest jednak to, jakoby meble z dębu były łatwe w pielęgnacji

Na pewno spotkasz się z takim stwierdzeniem na wielu stronach internetowych bądź blogach, ale zwróć uwagę na to, przez kogo pisane są te artykuły – najczęściej to po prostu wpisy sponsorowane, które mają cię przekonać do zakupu mebli wykonanych przez konkretnego producenta. O meblach dębowych można powiedzieć wiele dobrego, ale niestety nie to, że łatwo się je czyści czy konserwuje. Wymagają one bardziej specjalistycznej pielęgnacji. Chcąc cieszyć się ich wysoką jakością i dobrym wyglądem przez dłuższy czas, tak naprawdę musisz przyłożyć się do zadbania o ich parametry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here