Wśród nas jest wielu fanów antycznych mebli. Mamy jednak wątpliwości gdzie można kupić meble antyczne oryginalne? Każdy koneser od razu wskaże na sklep z antykami. Jednak są wśród nas osoby, który samo otaczanie się pięknymi przedmiotami oraz bezpieczne zakupy nie wystarcza. Żyłka prawdziwych łowców zmusza ich również do poszukiwań samodzielnych antyków chociażby na giełdach staroci oraz także na targach. A jak się nie dać oszukać oraz rozpoznać te prawdziwe okazje?

Meble antyczne

Meble antyczneKilkugodzinna wycieczka po targach staroci nie przypomina w niczym zakupów w sklepie z antycznymi meblami. Brak tu po prostu opisów mebli. W większości także nie można liczyć na porady fachowe ekspertów. Sami sprzedawcy nawet bardzo często nie wiedzą z jakimi do czynienia mają meblami. Zawyżają w związku z tym ich cenę. Gdy decydujemy się na polowanie na meble antyczne, to lepiej do tego podchodzić do tego jak do poszukiwania prawdziwych skarbów, ale z gwarancją wygranej. Każdy z nas z całą pewnością słyszał legendy, że któryś z naszych znajomych kupił coś ciekawego za bezcen. Mamy nadzieję, że i nam się uda.

Amator antyków o oku niewprawnym łatwo uwierzyć można, że ma do czynienia na przykład z barokowym prawdziwym meblem

Niestety łatwo jest się rozczarować. Musimy potrafić ocenić autentyczność mebla. Najłatwiej jest ocenić samą autentyczność mebla, sprawdzając dokładnie jego pieczęcie oraz także sygnatury. Dawne logotypy antycznych mebli przybierały postać takich tabliczek metalowych, który wypalane były w drewnie lub naklejane. Niestety meble antyczne z targu nie mają najczęściej udokumentowanego dobrze pochodzenia.

Kolejnym naprawdę ważnym tropem, który wskazuje na wiek mebla jest sam rodzaj łączenia poszczególnych jego elementów

Jeśli samo łączenie zostało wykonane ze śrub, to mamy do czynienia zapewne z podróbką. Jeśli z kolei mebel ma gwoździe, to najpewniej nie pochodzi on z samego okresu baroku. Jest to wiedza, którą nie każdy dysponuje. Gdy mamy świadomość, że nie do końca się znamy na tym wszystkim, to warto pokusić się kupno mebli antycznych ze swoim fachowcem. Każdy z nas pewnie ma znajomego, który nam doradzi i co najważniejsze stwierdzi autentyczność mebli. Jest to kluczowa sprawa. Pamiętajmy o tym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here