Większość aranżacji wnętrz przewiduje w sypialni wielkie, rozłożyste łózko. Nie da się zaprzeczyć, że jest to efektowny mebel, który nadaje sypialni wiele uroku. Sypiania staje się dzięki niemu taką oazą spokoju, miejscem relaksu, do którego możemy uciec przed codziennym pędem. Czy narożnik w takim pomieszczeniu będzie dobrym rozwiązaniem? Czy da się go wpasować w szczególny charakter tego miejsca?

Zobacz też: http://trzypion.pl/czerwony-naroznik-w-sypialni/

Optymalne rozwiązanie dla małych metraży

Patrząc na piękne stylizacje sypialni, niemal każdy zamarzy o dużym łóżku z mnóstwem ozdobnych poduszek. Niestety, nie każdy ma możliwość, aby ustawić taki spory mebel w swoim pokoju. Musimy się wtedy zadowolić mniejszym łóżkiem bądź rozkładaną wersalką. Nie warto forsować pomysłu dużego łóżka za wszelką cenę. Na zdjęciach wygląda ono tak wspaniale właśnie dlatego, że jest tam odpowiednia przestrzeń dla niego. Jeśli wciśniemy je do niewielkiego pokoju, nie tylko straci na uroku, ale również dla nas okaże się to wielce niepraktyczne. Nie zmieścimy w sypialni żadnego innego mebla, a jeszcze będziemy musieli się przeciskać. Pamiętajmy, że szczególnie w przy niewielkich metrażach każdy centymetr jest na wagę złota. 

Połączenie sypialni i salonu

Właściciele domów mają zazwyczaj większe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżacje miejsc. Nietrudno wygospodarować oddzielne pomieszczenie na sypialnię. Inaczej to jednak wygląda w przypadku mieszkań w bloku. Często wybieramy je z konieczności czy ze względów lokalizacyjnych i godzimy się na mniejszy metraż. Jeśli pokoi jest niewiele najczęściej okazuje się, że największe pomieszczenie będzie pełnić podwójna funkcję – salonu oraz sypialni rodziców. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wybór narożnika. W ciągu dnia cała rodzina będzie mogła z niego korzystać, relaksując się przed telewizorem. W nocy zaś zamieni się w łózko dla rodziców.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim na odpowiednio dużą przestrzeń do spania, na wygodne rozkładanie oparte na wytrzymałych stabilnych mechanizmach, które nie rozjada się przy codziennym użytkowaniu. Sprawdźmy czy łączenia nie będą zbyt odczuwalne podczas snu. Jeśli chodzi o materiał wierzchni zrezygnujmy ze skóropodobnych materiałów czy śliskich tkanin, ponieważ będzie nam się obsuwało prześcieradło. Sprawdźmy czy materac jest odpowiednio miękki. Upewnijmy się, że pojemnik na pościel pomieści wszystko, czego potrzebujemy na co dzień. 

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/podstawowy-zestaw-lakierow-hybrydowych/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here