Biel to kolor niedoceniany przez wiele osób. A szkoda, bo w aranżacji większości domów i mieszkań wciąż jest element, którego „biały potencjał”warto wykorzystać. Tym elementem jest oczywiście stolarka okienna, która mimo upływu lat i wdrażania wielu nowoczesnych rozwiązań, wciąż nieodłącznie kojarzy się z barwą białą lub kremową. Jakie żaluzje warto do niej wybrać?

Pionowe czy poziomie?

Zanim przejdziemy do konkretnych rodzajów żaluzji, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat ich odmian pionowych i poziomych. W połączeniu z białymi oknami sprawdzą się i jedne i drugie. Warto jednak zauważyć, że żaluzje z pionowymi lamelami to raczej synonim biura i innych, oficjalnych pomieszczeń. W budynkach mieszkalnych sprawdzą się raczej żaluzje poziome, które wprowadzają do wnętrza sporo aranżacyjnego ciepła.

Białe okna i dostępne rodzaje żaluzji

  1. Żaluzje aluminiowe — to najczęściej spotykana odmiana zasłon na okna. Klienci doceniają je za dużą wytrzymałość i niezawodność, a także za uniwersalną stylistycznie, gładką fakturę. Kolorystyka żaluzji aluminiowych jest bardzo zróżnicowana, toteż ich posiadacz nie powinien mieć problemu z wyborem właściwego modelu. Hitem ostatnich lat są żaluzje barwione kolorem drewna. Dzięki temu ładnie się one prezentują w połączeniu z drewnianą stolarką okienną.
  2. Żaluzje bambusowe — to swoista nowość na polskim rynku. Klienci doceniają je za dużą wytrzymałość i za charakterystyczną, głęboką barwę. Żaluzje z bambusa mają wyrazisty, jasnobrązowy kolor, który doskonale łączy się z różnymi rodzajami okien. Drewno to ma to do siebie, że doskonale komponuje się ono zarówno z oknami drewnianymi, jak i plastikowymi. Mimo to inwestorzy coraz częściej łączą je z konstrukcjami drewnianymi, które wyróżniają się naturalną kolorystyką słojów.
  3. Żaluzje plisowane — również i one cieszą się stale rosnącą popularnością. Ich mocną stroną jest funkcjonalność, gdyż za ich pomocą można przysłonić praktycznie dowolny fragment okna. Plisy występują w wielu wariantach. Niektóre z nich sprawdzają się również jako żaluzje przeciwwłamaniowe. Modele te wyróżniają się dość dużą, połączoną z funkcjonalnością prostotą. Nic więc dziwnego, że wybiera się je do okien plastikowych, które nierozłącznie kojarzą się z nowoczesnością i minimalizmem.

Na stronie https://anwis.pl/pl/rolety-zaluzje-plisowane można znaleźć różne rodzaje żaluzji, które — zależnie od upodobań przyszłego użytkownika — można dostosować do wielu rodzajów okien. W razie potrzeby istnieje też możliwość skonsultowania zakupu pod kątem jego dopasowania do okien drewnianych, plastikowych lub stalowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here