Wygląd i zapach, jaki z niego uchodzi – to dwa główne problemy, jakie pojawiają się w kontekście jakości zlewu kuchennego. Dowiedz się, jak należy dbać o zlew w kuchni, aby jak najdłużej spełniał swoje właściwości. Jak się okazuje wcale nie chodzi tutaj jedynie o jego regularne wycieranie.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/5-podstawowych-zasad-dbania-o-rury/

Każdy zlew w kuchni wymaga innej opieki

Obecny rozwój rynku budowlanego, wyposażenia wnętrz i różnorodnych innowacji sprawiają, że mamy ogromny wybór odmiennych zlewów kuchennych. Nie chodzi tu tylko o kształt i kolor – chociaż i te opcje zachwycają mnogością. Mowa tutaj o konkretnym materiale z jakiego został wykonany zlew. Są to m.in.: zlewy ze stali nierdzewnej, emaliowanej, kompozyty mineralno-żywiczne, zlewy ceramiczne i z tworzyw sztucznych. Istotne jest to, że każdy zlew należy czyścić i dbać o niego inaczej właśnie ze względu na materiał, z jakiego został wykonany.

Zaopatrz się w specjalne produkty

Nie chodzi tutaj o specjalne funkcjonalności produktów. Tak naprawdę wystarczą dwa lub trzy produkty – do czyszczenia zlewu, polerowania lub nabłyszczania zlewu i przeczyszczania rur. Ta ,,specjalność’’ produktów odnosi się do tego, aby były one dedykowane do tego konkretnego materiału, z jakiego został wykonany nasz zlew. Jeśli w naszej kuchni znajduje się zlew autorski, oryginalny, tworzony na zamówienie (nie tylko pod kątem wymiarów, ale projektu w ogóle), warto zdecydować się na produkty dedykowane danych marek, które wykonują zlewy na zamówienie. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasz zlew będzie spełniał swoje funkcje jak najdłużej.

O tym pamiętaj

Wśród podstawowych czynności, o jakich należy pamiętać podczas dbania o zlew kuchenny są:

  • regularne oczyszczanie rur;
  • niepozostawanie na sitku resztek jedzenia, ale ich bieżąca eliminacja;
  • systematyczne wspieranie się pomocą hydraulika, aby ocenił stan rur hydraulicznych;
  • podobnie jak wyżej, jest w kwestii kondycji instalacji, którą należy regularnie sprawdzać, bo ta ma wpływ na jakość i funkcjonowanie zlewu kuchennego. 

Przeczytaj też: http://sdcenter.pl/akcesoria-do-salonu-i-sypialni/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here