Wybór drzwi wejściowych to niełatwe zadanie. Drzwi zewnętrzne powinny wyróżniać się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi i antywłamaniowymi. Ponadto powinny być odporne na uszkodzenia i niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Jednak to nie wszystko. Duże znaczenie ma wygląd drzwi, który powinien idealnie współgrać z elewacją budynku. Jak wybrać najlepszy model?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi?

Na to, jak prezentuje się dom z zewnątrz, wpływa wiele czynników. Poza kształtem bryły, układem dachu czy materiałami wykorzystanymi do wykończenia elewacji, są to drzwi wejściowe. Nieodpowiednio dobrane drzwi mogą zaburzyć estetykę całego budynku. 

Przy wyborze drzwi wejściowych przede wszystkim należy wziąć pod uwagę styl budynku. Do bryły zaprojektowanej według najnowszych trendów doskonale pasują nowoczesne drzwi aluminiowe. Z domem utrzymanym w klasycznej stylistyce znakomicie współgrają tradycyjne, masywne drzwi – np. drewniane. W niewielkim domku o prostej bryle świetnie będzie wyglądać minimalistyczny model bez żadnych wyrazistych ozdób. 

Kolejne ważne kryterium to kolor ścian i elementów wykończeniowych – takich jak balkony czy dach. Kolorystyka drzwi powinna idealnie współgrać z paletą barw zastosowaną przy budowie domu – w taki sposób, aby całość prezentowała się estetycznie i spójnie. Jak wybrać odpowiedni model? Mamy trzy możliwości: drzwi w odcieniu zbliżonym do koloru elewacji, w kolorze kontrastowym lub w takim samym jak dach. Wszystko zależy od wizji domowników i projektantów.

Ważnym parametrem jest materiał, z jakiego wybudowano dom. Do drewna będą pasować kompletnie inne drzwi niż do klasycznej cegły czy tradycyjnej elewacji wykończonej kamieniem. 

Przy wyborze drzwi warto wziąć pod uwagę również:

  • kolorystykę i rodzaj okien oraz bramy garażowej,
  • wielkość domu,
  • projekt wnętrza budynku.

Solidne drzwi zewnętrzne – materiał wykonania

Materiał wykonania drzwi ma ogromne znaczenie. To właśnie od niego w dużej mierze zależą właściwości drzwi, ich wytrzymałość oraz to, czy drzwi będą pasować do stylistyki budynku. Na rynku znajdziemy modele:

  • drewniane – ciepłe i masywne, o doskonałej izolacji akustycznej i termicznej, 
  • z płyt drewnopodobnych – tańsza alternatywa drzwi drewnianych, niezbyt ciężkie, dobrze ocieplone,
  • z PVC – lekkie, dźwiękochłonne, o dobrej izolacji termicznej,
  • stalowe – trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, zimniejsze niż drzwi drewniane,
  • aluminiowe – dźwiękochłonne, trwałe.

Jedno- czy dwuskrzydłowe?

Najpopularniejszym rozwiązaniem do domków jednorodzinnych są drzwi jednoskrzydłowe. Taki model nie tylko doskonale współgra z różnymi stylami architektonicznymi, ale również prezentuje się bardzo estetycznie.

Alternatywą dla jednoskrzydłowych drzwi są modele wyposażone w dwa skrzydła. Takie drzwi prezentują się bardzo elegancko i efektownie. Ponadto pozwalają swobodnie wnosić meble czy inne elementy o dużych gabarytach – i chociaż nie zdarza się to często, to bez wątpienia drzwi dwuskrzydłowe są nieocenione w tym zakresie.

Szeroki wybór drzwi wejściowych do domu oferuje firma Martom. Jej propozycją są m.in. solidne drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe – Martom stawia na doskonałą jakość połączoną z nieprzeciętnym designem. Drzwi wykonano z wysokogatunkowych materiałów. Zastosowana technologia hybrydowa zapewnia maksymalny komfort użytkowania, najwyższą wytrzymałość i stuprocentowe bezpieczeństwo. Firma oferuje również szeroki wybór drzwi jednoskrzydłowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here