Ostatnie lata bardzo mocno pokazały, jak szybko nasze technologie się rozwijają. W dużej mierze wpływ na to ma wyścig koncernów, które chcą zachwycić swoich klientów coraz to lepszymi i nowszymi wynalazkami. Przykładem mogą być nasze smartfony. Jeszcze do niedawna telefon komórkowy ograniczał się jedynie do wysyłania wiadomości tekstowych oraz wykonywania połączeń. Obecnie możliwości jest tyle, że nie sposób wszystkiego wymienić. Na pewno funkcje te bardzo ułatwiły nam codzienne życie, chociażby poprzez możliwość kontrolowania domu podczas naszej nieobecności i nie tylko.

Inteligentny dom – co to takiego?

Kiedy mowa o inteligentnym domu na pewno nie mamy na myśli rozwiązań rodem z filmów science-fiction, gdzie mieszkanie sterowane jest za pomocą potężnego komputera, który może także wchodzić w interakcję z domownikami. Inteligentny dom to nic innego jak połączenie ze sobą różnych urządzeń. Z kolei ich działanie kontrolowane jest za pomocą aplikacji lub zaprogramowane wcześniej i uruchamiane automatycznie według pewnego schematu. A zatem co głównie wchodzi w zestaw umożliwiający stworzenie inteligentnego domu? Najczęściej są to specjalne gniazdka, kamery, czujniki ruchu i dymu. Zostają one połączone ze sobą, abyś miał pełną kontrolę nad całym systemem bez konieczności uruchamiania każdego sprzętu z osobna.

Jak działa inteligentny dom?

Specjalny system kamer, gniazdek czy czujników pozwala Ci kontrolować dom bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Wychodzisz do pracy i nie pamiętasz, czy wyłączyłeś żelazko? Sprawdź na kamerze i wyłącz za pomocą aplikacji pozostawione urządzenie. Z kolei, kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu obowiązków, możesz uruchomić piekarnik, który zacznie podgrzewać obiad w czasie Twojego powrotu do domu. A jeśli planujesz dłuższy wyjazd, zaprogramuj swoje żarówki, aby włączały się i wyłączały o odpowiednich godzinach, dając w ten sposób znak, że ciągle ktoś jest w domu.

Gdzie zakupić takie urządzenia?

Na pewno warto wybrać sklep, w którym dostaniemy produkty wysokiej jakości. Jednym z nich jest Ferguson, którego ofertę można przejrzeć pod adresem https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Inteligentne-rozwiazania/74. Wszystkie urządzenia są ze sobą w pełni kompatybilne i pozwolą stworzyć inteligentny dom według Twojego pomysłu. Oczywiście zawsze możesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here