Duże szafy przesuwne od dawna cieszą się zainteresowaniem, zwłaszcza wśród użytkowników mniejszych mieszkań czy domów. Są doskonałym sposobem na ukrycie w przepastnym wnętrzu wszystkiego, czego potrzebujemy, bez niepotrzebnego eksponowania ubrań, butów, niezliczonych ilości czapek i szalików oraz innych przedmiotów takich jak odkurzacze, wiaderka czy miednice, które niekoniecznie zdobią nasze pomieszczenia a są w gospodarstwie domowym nieocenioną pomocą.

Szafy z drzwiami przesuwnymi na korytarz

Przedpokoje naszych mieszkań najczęściej pełnią funkcję nie tylko korytarza łączącego różne pomieszczenia, ale także garderoby. Dlatego tak ważne jest, żeby mieszczące się w nich meble były nie tylko ładne, co oczywiście jest bardzo istotne, ale również funkcjonalne oraz żeby spełniały nasze oczekiwania. Bardzo dobrym i chyba najczęściej stosowanym rozwiązaniem w korytarzach są szafy przesuwne. Dzięki dużej różnorodności pod względem designu i rozwiązaniom takim jak na przykład lustrzane skrzydła drzwi, nie sprawiają przytłaczającego wrażenia nawet w niewielkich przestrzeniach, jednocześnie mieszcząc w swoim wnętrzu naprawdę dużą ilość garderoby. Szafy przesuwne do przedpokoju mają ponadto tę przewagę nad ich odpowiedniczkami wyposażonymi w drzwi skrzydłowe, że nie ograniczają przestrzeni po ich otwarciu oraz mogą być stosowane w newralgicznych miejscach, na przykład pod skośnymi dachami – potrzebują jedynie tyle miejsca o odpowiedniej wysokości ile same zajmują.

Szafy do sypialni – przesuwane drzwi umożliwiają wąskie przejścia

Szafy przesuwne sprawdzają się również w innych pomieszczeniach umożliwiając doskonałe wykorzystanie wolnej przestrzeni. Szczególnie właściwość tę można wykorzystać w sypialni. We wnętrzu, które użytkowane jest w zasadzie tylko do celów wypoczynkowych najczęściej nie jest potrzebne wiele miejsca na podłodze. Dlatego można je poświęcić na rzecz zyskania większej przestrzeni przeznaczonej do przechowywania w postaci szafy. Jeśli jest ona wyposażona w przesuwane drzwi, a nie uchylne, wystarczy, jeśli między jej frontem a na przykład łóżkiem pozostawimy 40 do 50 cm wolnej przestrzeni umożliwiając przejście oraz swobodne dojście do szafy.

Szafa przesuwna trzydrzwiowa czy dwudrzwiowa? Czym się kierować przy wyborze?

Najczęściej poszukiwanymi szafami są te wyposażone w dwoje lub troje drzwi przesuwnych. Dokonując optymalnego wyboru, należy wziąć pod uwagę zarówno jedną opcję, jak i drugą. Ilość drzwi zależy przede wszystkim od szerokości szafy (szersze muszą być wyposażone w większą ilość skrzydeł) oraz wewnętrznego podziału funkcjonalnego szafy – jeśli jedna jej część należy do jednej osoby, a druga – do drugiej, zupełnie wystarczy dwoje drzwi, natomiast jeśli dodatkowo istnieje trzecia część wspólna – warto zastanowić się nad trzema skrzydłami.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here