Wiele osób zastanawia się od czego w dużej mierze zależy cena działki czy nieruchomości w danym obszarze. Otóż znaczącym czynnikiem warunkującym cenę działki są stacje transformatorowe napowietrzne (słupowe). Jeżeli takie napowietrzne (słupowe) stacje transformatorowe (https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/stacje-transformatorowe-napowietrzne-slupowe) przechodzą przez naszą działkę to możemy być pewni, że jej cena będzie niższa w porównaniu do innych działek znajdujących się obok. Dlatego przy zakupie działki powinniśmy zwrócić na to uwagę.

Również bliskość kolei znacznie obniża ceny gruntów. Hałas spowodowany przejeżdżającymi pociągami może skutecznie odstraszyć potencjalnego kupca a co za tym idzie drastycznie zmniejszyć cenę działki. Trzeba również zwrócić uwagę czy na gruncie, który chcemy zakupić nie trwa właśnie budowa stacji transformatorowych słupowych. Cena w danym momencie gruntu jest wysoka ale po skończonej budowie owych stacji spadnie. Jeżeli zakupimy działkę w trakcie takiej budowy to stracimy wiele pieniędzy. Ważnym aspektem jest nie tylko cena nieruchomości ale również zdrowie.

Mieszkanie w okolicy takich stacji wiąże się z ciągłym wystawianiem się na szkodliwe promieniowanie. Co prawda wpływ takiego promieniowania nie został jeszcze dobrze zbadany ale z całą pewnością nie przyczyni się do naszego dobrego stanu zdrowia. Działki w niedalekiej okolicy takich stacji najlepiej nadają się do inwestycji związanych z przemysłem lub magazynowaniem. Zdecydowanie odradzam wybór takich gruntów w celu osiedlenia się i prowadzenia codziennego życia. Dużo lepiej wybrać działkę położoną przy lesie z dala od autostrad, linii kolejowych, lotnisk czy własnie stacji transformatorowych. Zwłaszcza jeżeli mieszkają z nami dzieci. Przecież to ich zdrowie i bezpieczeństwo jest tu najważniejsze. Nie warto oszczędzać i wybierać działki, które bezpośrednio narażają zdrowie naszych dzieci. Małe dziecko jest ciekawe i eksploruje okolicę. Na pewno będzie podchodzić do takiej stacji co grozi ryzykiem porażenia.

Reasumując jeśli szukasz gruntu pod działalność wybierz grunt przy stacji transformatorowej bo jest o wiele tańszy.

[Głosów:9    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here