Kominki to elementy zabudowy, które wprowadzają niepowtarzalny klimat do każdego wnętrza. Niestety jednak nie w każdym wnętrzu można sobie pozwolić na kominek, przeszkodą może być zbyt mały metraż lub np. brak właściwego systemu kominowego lub wentylacji. W takiej sytuacji niezwykle interesującą alternatywą może być biokominek. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat.
Czym jest biokominek?
Biokominek to nowoczesny model kominka, w którym zamiast tradycyjnego drewna czy innego materiału opałowego, wykorzystuje się specjalne biopaliwo, które powstało na bazie alkoholu etylowego. Biokominek nie potrzebuje dostępu do specjalnego przewodu kominowego, dlatego można go zamontować praktycznie w dowolnym miejscu.
Na stronie: https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy można znaleźć ofertę dotyczącą najlepszych biokominków idealnych do zabudowy.
Działanie biokominka
Konstrukcja biokominka w zasadzie przypomina zwyczajny kominek. Zwykle jest ona wykonana ze szkła i stali. Specjalne biopaliwo umieszcza się w zbiorniku, który znajduje się w palenisku. Warto zaznaczyć, że podczas procesu spalania nie powstaje żaden zapach czy dym, a także żadne spaliny. Dzięki temu urządzenie jest bardzo bezpieczne i przyjazne dla środowiska.
Zalety biokominka
Tak jak wspomniano wcześniej, biokominek można zamontować w praktycznie dowolnym miejscu. Nie potrzebne są żadne połączenia z instalacją kominową czy wentylacyjną. Do wyboru są modele wolnostojące, wiszące, narożna, czy do zabudowy. Dzięki temu można wybrać model, który świetnie wpasuje się w charakter danego pomieszczenia.
Biokominek jest ekologiczny. Może pełnić funkcję dodatkowego źródła ciepła – nie będzie w stanie ogrzać całego pomieszczenia, ale może skutecznie podnieść w nim temperaturę. Kominki tego typu mogą być także świetnym elementem dekoracyjnym. Bardzo dobrze sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Ich designerski kształt z pewnością przykuje oko każdego.